Hudba na SD kartě

Od: Datum: 26.12.15 11:36 odpovědí: 5 změna: 26.12.15 13:27

Zdravím stala se mi podivná věc s hudbou na SD kartě. Ani netuším, kde je problém, takže pěkně od začátku:

Mini SD kartu mám v mobilu. Včera jsem mobil připojila k notebooku kabelem a nahrála si na kartu nějakou novou hudbu. Někdy v průběhu večera mi také mobil spadl na zem a roztřískl se, ale (jako vždy po pádu) fungoval normálně. No a večer, když jsem si chtěla pustit hudbu do sluchátek, tak v přehrávači v mobilu jsem měla 31 skladeb. Zaktualizovala jsem soubory a bylo jich 34, tedy 3 přibyly. S dalšími aktualizacemi se už nic nezměnilo. Co je ale zajímavé - ve správci souborů všechny skladby (přes 600) jsou a jdou přehrát.

Takže moje původní myšlenky byla, že blbne přehrávač médií.

Jenže dneska ráno strčím SD kartu do notebooku a helemese, na ní se zobrazuje oněch 34 souborů. Tak jsem ji vytáhla a vložila zase do mobilu a přehrávač médií zobrazuje 2 skladby. Po chvilce 1 skladbu a po aktualizaci zase 2. Jsem z toho jelen *nevi*

No a úplně nově, otevřu správce souborů, který tvrdí, že karta není vložena, otevřu jej za 2 vteřiny znovu a najednou je tam všechno. Ani nevím, co vlastně blbne - karta nebo mobil?! Poradí někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.12.15 11:41

Dobrý den, věřil bych SD kartě, resp. zobrazení v PC. Mobil pracuje s RAMkou a informace vstřebává nějak opožděně nebo nepřesně. Zkuste SD kartu z mobilu vyndat, mobil zcela vypnout, potom zapnout a vložit SD kartu - a zkontrolujte.

Zdravím!

doplněno 26.12.15 12:07:

Takže, Vy máte několikrát "omlácený" mobil a pomalý NTB - a Bene hledej .

Jak velkou kapacitu má ta SD karta? Když je hodně souborů, tak načítání trvá déle.

Jsou všechny písničky ve stejném formátu (např. MP3) a umí je přehrávat i mobil?

Co si NTB vyčistit (např. programem CCleaner) a trochu zrychlit? A nějak nerozumím těm počtům. Myslíte soubory nebo i složky (a v nich soubory)?

doplněno 26.12.15 12:56:

No, patrně se také přidám k těm jelenům . Podívejte se v NTB do Vlastností připojené SD karty v Tento počítač (přes nabídku po použití pravého "myšítka"). Tam uvidíte, kolik je souborů na SD kartě. A skryté soubory tam snad nemáte.

doplněno 26.12.15 13:22:

Já bych řekl, že SD karta je OK. To načítání v NTB (rychlost) je zřejmě dáno momentálním vytížením paměti RAM a procesoru. Menší zátěž = rychlejší načtení. Formátováním SD karty nic nezískáte, resp. přijdete o ty písničky a potom je tam budete znovu kopírovat. Problém bude v mobilu - možná v tom přehrávači, možná už tam SD karta nedrži dobře, možná je to o paměti toho mobilu (ta se uvolní jeho kompletním vypnutím nebo i vyndáním baterie).

Obávám se, že již nic dalšího neporadím, tak snad někdo jiný. Tak, ať to vyřešíte ku zdaru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.12.15 11:49

Bene, vyndáno a vypnuto z mobilu i notebooku několikrát. To jsem zkoušela jako první Po přendání z ntb do mobilu se počet skladeb změnil z těch 34 na 2. Jinak vlastně beze změny.

Pokud máte pravdu a na SD kartě je nějakým způsobem jen nějaká část skladeb, jak je možné, že mobil zobrazuje a přehraje (ve správci souborů, v přehrávači ne) všech 600?

Má cenu hledat vira v ntb? Chová se mi trochu nestandardně, tak nevím, jestli to může mít spojitost. Původně hrozně dlouho načítal flashku, myslela jsem, že je vadná flashka. Ale dnes taky pomalu načítal kartu a obsah počítače (jak jsou disky a další zařízení).

Datum: 26.12.15 12:46

Nooo *hi* mobil omlácený je a dost, ale vždycky to přežil bez úhony. Občas se ptám, jestli je to fakt jen SE, nebo cihlička od Nokie...

SD karta má 8GB. Načítání vždycky trvalo kratší dobu, ale samozřejmě bylo znát, že je tam dost souborů. Kratší ale opravdu bylo *nevi* Písničky jsou MP3 a WMA, mobil je přehrát umí. Doteď všechny přehrával bez problémů, nikdy jsem nic takového neřešila. Proto jsem psala o tom pádu a o nahrávání nových souborů do mobilu (resp. na kartu), protože předtím fungoval na 100%. A počty jsou soubory, které na kartě mají být: přes 600 skladeb, ve správci souborů v mobilu se zobrazují všechny, v přehrávači v mobilu jen některé a na kartě v ntb taky jen některé *nevi* já jsem z toho fakt jelen *nevi*

Datum: 26.12.15 12:58

Aha, ty Vlastnosti mne nenapadly. Zkusím. Bude to trvat, než se načte, ale dám vědět a mezitím moc děkuji *pusa*

doplněno 26.12.15 13:03:

Já asi zešílím, karta se mi načetla během dvou vteřin a jsou na ní všechny soubory. Tak ji jdu dát do mobilu a jsem zvědavá *zed*

doplněno 26.12.15 13:08:

V mobilu v přehrávači jsou stále 2 skladby. Kdyby karta neblbla předtím v ntb (a kdyby nezobrazovala stejný počet souborů jako přehrávač v mobilu), tak si tipnu, že je problém v přehrávači *nevi* mám ji zkusit naformátovat?

Datum: 26.12.15 13:27

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.