Jaký procesor vybrat?

Od: Datum: 26.12.15 08:54 odpovědí: 6 změna: 26.12.15 17:08
Zdravím. Potřeboval bych poradit jaký procesor mám koupit. Můj nynější procesor je Pentium dual core e6800. Zjistil jsem že mám socket 775 a teď nevím jaký procesor můžu koupit. Chtěl bych nejlépe nějaký čtyřjadrový. Nenašel by se tu někdo, kdo mi poradí?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: neo*
Datum: 26.12.15 09:42

Dobrý den ještě chybí název zakladní desky ...ta určí skupinu CPU které se dají do ní vložit.

Ohodnoceno: 0x

Od: valach
Datum: 26.12.15 09:56

Pomůže tento screen?

Od: neo*
Datum: 26.12.15 11:44

:) bohužel to nestačí bude možná lepší otevřít PC a hledat nazev tam,nebo zkusme tento soft http://www.hwinfo.com/download.php

mělo by to vypadat takto viz obr.

Od: rv
Datum: 26.12.15 10:06

755 socket je výběhový, kupovat do něj nový procesor nemusí být výhodné. Šetřil bych a pak koupil jak procesor, tak desku.

Datum: 26.12.15 12:51
taky se kloním k upgrade mb+cpu+případně ram. člověk mimojiné získá nové porty(usb, sata)

Datum: 26.12.15 17:08

Zjisti si jestli tvoje deska umí 4jádra (8vláken)Intel Quad Core a ještě lépe Xeon Quad verze L se spotřebou TDP 60W případně nutno použít ten propojovací štítek na piny procesorů. Tohle ti udělá opět ze sestavy dělo a rázem tam budeš mít výkon CPU jako starší i7 920 ... s nízkou spotřebou a OC možnosti. Přitom tyto procáky na Aukru seženeš za cca 500-1000Kč ty lepší 6 jádro (12vláken) s 12MB cache cca za 2000-3000Kč. Kdo zná, tak ví co má kupovat :-D Navíc pokud to někdo kupuje s MB, tak má i podporu ECC RAMek za většinou polovic ceny non-ECC a to se vyplatí :-D

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.