Linux - problém s ovladači grafiky?

Od: Datum: 25.12.15 18:06 odpovědí: 4 změna: 25.12.15 20:11
avatar

Dobrý den,

už řadu let používám na svém PC různé distribuce os Linux ( postupně - red hat, mandrake,mandriva fedora,mageia a nyní asi 2 roky MINT13-15-17 ).Pokud se týká hw, mám jakýsi -řekněme ten nejzákladnější přehled (svoje pc jsem si vždy sestavoval sám, až na moje první v r. 1993 - 386 DX/40 mHz, 4 Mb ram, hdd 210Mb, což bylo tehdy velmi slušné a dnes by se zastejnou částku pořídily dva "průměrné hráčské stroje").Chtěl bych se zeptat na následující. Na používaném pc ( 2 jádro i3 sandy bridge s integrovanou grafikou, deska intel,4 gb ram) je bez problému Linux mint 17.3 . Totéž jsem nainstaloval na starší comp s grafikou integrovanou na desce ( Asrock N68-S, Nvidia GeForce 7025 / nForce 630a chipset, Dvoujádro Athlon 3,4 GHz, 4 Gb ram).Vyskytl se drobný problém - při spuštění firefoxu nebo změně-výběru screensaveru, se obraz částečně rozloží a zamrzne. myslím, že to souvisí s drivery pro grafiku.Stává se to nahodile, cca tak při jedné z 50 provedených akcí.Mně to v podstatě nevadí, ale počítač bude využívat převážně někdo jiný ( bohužel, patří k těm, kdo na Linux os pohlížejí jako na " z nouze ctnost" , čili problematický a ne plnohodnotný systém).Zatím jsem to vyřešil instalací starší distribuce LM 13 Maya, ta jde bez problému, ale nemá, lépe řečeno nejsem schopen nainstalovat plnou češtinu ( nabídka a záložky anglicky, což mně osobně vůbec nevadí, spíš naopak). Vím, že pro uživatele, který zná os lépe - ne jen povrchně, jako já, to co jsem popsal představuje relativně snadno řešitelný problém. (Asi by to vyřešila nová graf. karta, ale takovou investici do starého pc nechci). Díky za případnou reakci, či radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.15 18:55
avatar
Je mezi distribucemi, které jsi zkoušel, i ubuntu? Je dost vychytaná a má kolem sebe velkou komunitu, schopnou poradit a vyřešit prakticky cokoliv.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.15 20:11
avatar

Ano, vše co jsem popsal vychází a je kompatibilní s ubuntu. Díky za reakci.

Datum: 25.12.15 19:34
avatar
používáš oss ovladače, nebo uzavřené? jinak - ptáš se na špatném písečku. takový dotaz bych položil ve fóru ubuntu nebo mintu. Popř abclinuxu.cz
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.15 20:09
avatar

Používám prostě to, co obsahuje stažený obraz disku + v distribuci obsažené aktualizacene ( automaticky ). (Nevím, jestli moje odpověď není tak trochu mimo).Každopádně - díky za reakci.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.