Otázka- lze připojit internet bez operátora,

Od: Datum: 23.12.15 18:26 odpovědí: 5 změna: 23.12.15 22:16

Mám notebook a chtěla bych se připojit z domova na internet bez operátora, či poskytovatele. Jde to? Co k tomu budu potřebovat, Wifi, ...?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 23.12.15 18:34

Nejde to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 18:41
avatar
V tom případě musíš být připojená k někomu, kdo ten internet má a kdo tě třeba pustí na svoji wifi (třeba ochotný soused) . Nebo poskytuje free wifi. Takže budeš připojená přes jeho poskytovatele (kterému on bude platit).
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.12.15 18:43
avatar

Bohužel za vše se musí platit tedy Operátor nebo poskytovatel jinak to opravdu nefunguje.Ale lepší je poskytovatel bývá to lacinější a zychlejší.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.12.15 22:02
avatar

Internet je služba - stejně jako elektřina, plyn, voda ... za její provoz, správu, údržbu, přenos se platí dodavateli. Internet můžete chytnout náhodně na wi-fi pokud ji někdo ve vašem okolí má "nezamčenou" nebo jde o free Wi-fi například v restauraci. Jinak to nejde, aby jste chytla síť musí si vás druhá strana "poskytovatel" do své sítě přihlásit, přidělí vám jedinečný kod (nejen v případě internetu) pomocí kterého se připojujete a pomocí kterého se později i fakturuje.

Internet již dnes není drahý- naopak bych řekl, že z věci, která ještě nepříliš dávno byla velmi drahá a mělo ji jen pár lidí je dnes věc kterou má téměr každý a je cenově dostupná pro každého (když porovnáte staré a nové ceníky a vezmete v úvahu rychlosti připojení tak říct to před 5 lety tak by se vám asi každý vysmál) .

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.12.15 22:16
avatar

Zdarma se lze připojit někde na městské části v neěkterých městech po registraci, ale je to velmi pomalé a ne všude jsou vysílače. Ale jde to,na chalupě mi to jde, ale musím mít notebook na okně namířený směrem k vysílači. Ale už to nepoužívám, mám operátora.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.