Neuvěřitelná drzost www stránek!

Od: Datum: 23.12.15 12:45 odpovědí: 22 změna: 09.01.16 18:45
avatar

Tak vážení,už toho mám opravdu dost.Ono nestačí,že z inetu se stala reklamní žumpa,ale navíc už asi měsíc pozoruji tento jev.Mám několik www stránek,velice kvalitních,na stahování a prohlížení filmů a dalších videí,a představte si tu drzost -!- už asi o polovinu stránek jsem přišel,protože se zobrazí hláška v angličtině- máš zapnutý addblocky? tak nic nebude.A stránka se zablokuje a video se nespustí, nedá se s tim hnout!A bez addblocků se musím proklikat obrovským množstvím reklam,od kasin počínaje a vánočními dárky a dotazníky atd konče!Neuvěřitelný!A už se to rozmahá na další www stránky,nejenom s videy,ale třeba i tady na poradně,že když nevypnu addblocky,tak se mi nezobrazí odpovědi!Kdesi v časopise CHIP právě psaly,že se připravuje do budoucna nadstavba webu,kde nebudou reklamy ,viry ,trojany,malware atd,bude to čistý inet.Už aby to bylo.Kam tohle povede?Já každopádně tam,kde se mi to zobrazí,tak už tam nepůjdu,a je to,alternativy zatím jsou,a doufám ,že to udělají i ostatní a nikdo jim tam nepude a ono je to přejde.Tak se ptám - jak to oblafnout?Co s tim?Proč jim to někdo nějaká komise nezarazí?Vždyt je to vydírání!Já přece nejsem povinen sledovat reklamy,na který jsem nepříčetně už alergickej!

http://www.primewire.ag/exter…n=bm93dmlkZW8uc3g=&loggedin=0 .Tady se na to můžete přímo podívat,klikněte na video a hláška vyskočí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nox®
Datum: 23.12.15 13:03
avatar

V první řadě, reklamy takové weby financují. Na stejném principu funguje spousta webů, informačních, zpravodajských, kdyby si všichni zapli adblock, bude to pro ně víceméně likvidační. To, že ale některé reklamy jsou otravné, to nepopírám. Zmínil jste zrovna stránky na sledování a stahování filmů, což samo o sobě moc košér není, navíc Vás nikdo nenutí ty reklamy sledovat, stejně tak takové stránky navštěvovat, tak jaká komise a vydírání? Kdybyste Vy vytvořil něco za účelem zisku, nebo alespoň, aby si daná věc vydělala sama na svůj provoz, taky budete chtít "platící zákazníky".

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.12.15 13:10
avatar

On si každý myslí, že doména je zadarmo, pronájem serveru je zadarmo, software je zadarmo, že? Stejně tak, že vyrobit stránky je též zadarmo. Nikdo si nedokáže představit, kolik času člověk stránkám věnuje, sepsáním jejich obsahu!

Pokud si bude každý blokovat reklamy, povede to k tomu, že bude muset být prohlížení stránek placené. Nikdo Vás nenutí na reklamy klikat. Ano, někde jsou reklamy přehnané, to ano. Sama nesnáším reklamy vyskakovací, rolovací a obrovské blikající, ale decentní reklama mi absolutně nepřekáží a naopak mě občas i nějaká zaujme a přijdu tak na zajímavou věc.

Majitelé webů nejsou charita. Vy snad chodíte do zaměstnání a nepožadujete plat nebo mzdu?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.12.15 13:14
avatar

Hm - zajímavý názor. Takže vy byste chtěl stahovat (přehrávat) filmy, číst informace a mnoho daších věcí a ti, kdo tyhle stránky vlastní, by měli platit hosting, dávat tomu svoji práci a v podstatě vás tak dotovat - dávat do toho svoje prostředky, aby vy jste to měl zadarmo a bez práce. Vy pracujete pro ostatní pouze a vždy jen zadarmo a veškeré náklady spojené s vaší prací si platíte ze svého?
Provozovatelé webů žijí (platí provoz webu ze dvou zdrojů
A) z reklam, za zobrazení kterých jim někdo platí
B) z poplatků, které jim platí uživatelé čtenáři webů
Takže máte na vybranou
1) platit poplatek za využití informací ze webových stránek
2) nechat si zobrazovat reklamu
Nejsem provozovatel žádných webových stránek (kromě svojí firemní), ale docela se divím, že ještě dnes vůbec existují webové stránky s jakýmkoli obsahem (kromě stránek firemních), který neblokují obsah (přístup na stránky) uživatelům používajícím AdBlock. Pokud se vám nelíbí, že když používáte AdBlock, tak se vám zablokuje obsah dané stránky, tak na nechoďte nebo si udělejte stránku s takovým obsahem svoji a za své peníze.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: vdjdnh
Datum: 23.12.15 13:24
Tak si ty filmy legálně kup a budeš je mít bez reklam. Ale to se ti nechce, co, protože na to bys musel jít pracovat a ty prachy si vydělat. Když chceš sledovat filmy jako socka, tak si nestezuj na reklamy.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 23.12.15 14:15
avatar

To je, panečku, názorů!

1) Jaká drzost stránek? Autor stránky si na ni může dát, co chce, pouštět tam může, koho chce, zkrátka on něco vystavil a je jeho právo si s tím dělat, co chce. Ty tam můžeš jít, ale taky tam chodit nemusíš, to je zase právo tvoje.

2) Srovnávat weby se zaměstnáním je trochu našišato. Většina těchto webů není žádným zaměstnáním, ale jen soukromou aktivitou.

3) Zda by pro někoho bylo likvidační, kdyby mu nefungovaly reklamy, mě nezajímá. Kdo se chce nějak prezentovat v zaběhnuté veřejné síti (Internet), asi s tím bude mít určité náklady a musí s nimi počítat. Když se mu to nebude chtít dělat (z jakéhokoliv důvodu, nejen finančního), ať to nedělá. Neupírám nikomu právo dát si na web reklamy, ale když mě budou štvát (když se mi nebudou líbit), tak je potlačím; to je zas právo moje, využívat své placené připojení a svůj majetek (PC) podle svého. Když pak web nebude fungovat, o autorovi si pomyslím, že je hňup, když ani neumí udělat funkční web, a půjdu pryč; koneckonců různě nefunkčních webů je spousta.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.12.15 14:24

Tak na ty weby nelez. Nebudeš muset hledět na reklamy. A rovnou mi můžeš poslat pár desítek tisíc na provoz mého webu. Díky předem. Pak ty reklamy zruším.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ho
Datum: 23.12.15 15:04

první odpovědˇ- tak tam nelez, tuhle se tu nějaká lama ptala na odkaz na stažení streamu, taky to byla stránka plná reklam, když jsem ji poslal čistý link na mp4, tak ji to prý nešlo. Existují i důvěryhodné zdroje

druhá odpověď: možná je i chyba na tvém PC, je li zavirovaný/ zaneřáděný browser/ máš proxy virus, pak ti to injektuje reklamy i na regulerní stránky.

dotaz: i vjiných browserech? začlo to od někdy? jsou to české reklamy

třetí odpověď: normální člověk používá aXblock a filtry, aby se zbavil balastu(který není nutně viditělný, ale může šmírovat) na stránkách vč.reklam (které jsou viditelné). Někdy to nejde ne první pokus, ale je ptřeba si s tím někdy vyhrát a průměrný uživatel PC to asi nezvládne .

PS: zrovna dnes se mi zobrazilo v adXlocku nabídka na subscription nového filtru anti-anti adbXock.

tento trend asi souvisí s tím, že drzé vydavatelství ringier nebo bild(nevím teď) tvrději začlo blokovat, ty kteří blokují reklamy. Obě strany jsou v právu- provozovatel může odepřít přístup blokařům a čtenář má právo si určit, který obsah si stáhne prohlížečem a samozřejmě důvod nestahovat balast s reklamou a šmírákama tu je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 15:11
avatar

každá metoda je blokovatelná, jde jen o množství uživatelů, aby to mělo smysl. Pokud mi bude vadit vypnutý javasript začnu do stránky sypat obsah javascriptem a pak bez něj tam nic nebude viditelné. Pokud mi bude vadit blokování reklam začnu si javascriptem hlídat, zda tam jen objekt je. Všechno jde...

Aneb čím víc budeš troubit do světa tvoji metodu, tím zajímavější bude jí blokovat. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 16:30
avatar

Copak nevidíte,když se přihlásíte na nějakou www stránku,jak to zdržuje a jak se to seká a škube, jak addblocky shazujou obrovský množství reklam?!Taky se podívejte na ikony addblocků,kolik kde - počet - reklam ty addblocky vylikvidovali!Někde je to klidně i 20 reklam i více.To je drzost!

Datum: 23.12.15 16:54
avatar

jasně! vykašli se na ně, nejsou tě hodni!

Těch 20 zablokování neznamená zrovna 20 reklam, ale něčeho 20 zablokováno bylo. Ale v principu souhlasím. Adblock má fungovat tak, že si zakliknu, že zrovna tady chci, aby blokoval. Bohužel funguje obráceně, blokuje všude a tak kvůli těm webům, kde to opravdu přehánějí se blokuje lautr všechno všude. To mi nepřijde fér.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 19:10
avatar

Vanasi, drzí mohou být jenom lidé, webové stránky ne.

A v tomto případě vidím drzost u Vás: Jakým právem

byste chtěl majitelům stránek diktovat, co si mají na své weby umístit?

Podívejte se na situaci opačně: Budete něco vlastnit a samozřejmě s tím budete chtít nakládat podle svých představ. Najednou přijde někdo, kdo Vám začne zakazovat "to a to" a nařizovat něco jiného. Kdo bude drzý? Vy, který chcete oprávněně nakládat se svým majetkem podle svého, nebo ten, kdo se Vám v tom bude snažit bránit?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.12.15 17:56
avatar

Taky mám poslední dobou pocit, že net ovládlo reklamní šílenství. Už několikrát jsem hledal informaci, a než se k ní dostal byl tak "zavalen" reklamou, otravnými (často nevkusnými) texty a čekáním, že jsem to vzdal. Řeším to tak, že mám určitý okruh zpravodajských, diskuzních a odborných webů, kde se to (zatím) s reklamou nepřehání a mimo tyto weby se do džungle internetu raději nepouštím. Filmy jdou sosnout asi ze dvou (mě známých) zdrojů, kde nejsou moc reklamy, stejně tak ostatní věci.

A nakonec je to i důvod, proč je například lepší zeptat se tady, protože je šance na solidní odpověď bez noření se do reklam na odkazech vyhledávačů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.15 20:04
avatar

Reklamu zaplatíme my všichni v ceně zboží. Stejně jako zvýšené dálniční poplatky, nebo silniční daň.


doplněno 23.12.15 20:10:

A abych napsal něco k věci. Někomu se to možná nebude líbit, ale řešení je jednoduché. Na takové stránky nechodit.Vůbec. Totálně je ignorovat. Nebude návštěvnost, nebudou peníze, provozovatel webu to buď vzdá a skončí, někdo ho nahradí, nebo sníží množství reklam na únosnou úroveň. Bude to mít ale těžké. Hospodám které si zkazí jméno, taky dlouho trvá, než se hosti vrátěj. Pokud nezůstanou sedět v té nové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 20:16
avatar

No dit tohle právě píšu - nechodte tam a je to.

Od: wfgm
Datum: 25.12.15 22:04

Jen bych chtěl (pro některé diskutující) podotknout, že ad-block blokuje jen "otravné" a procesor zatěžující reklamy. Mnoho stránek to již pochopilo a namísto "vydírání" začaly produkovat neobtěžující neagresivní reklamy. To je možná lepší cesta, než soutěžit, která strana šikovněji obejde tu druhou.

P.S. Také mě celkem pobavilo, že autor si stěžuje, že ho nelegálně vydírají různé stránky, na kterých chce sledovat warez *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.15 20:15
avatar

zlodej krici chytte zlodeje :) ta vase stranka vam umoznila se divat zdarma na filmy, ktere byste si musel koupit nebo na ne jit do kina, ty filmy nejsou jeji, nema smlouvu s tim, kdo film natocil. Nelegalne siri filmy, aby se pán mohl podivat.. jdou se svou kuzi na trh a to, ze na tom vydelavaji neni zrovna polehcujici okolnost, ale to je jejich boj :) Pokud jim tedy nejaka komise neco zarazi, bude to spis to sdileni filmu a ne reklamy *vtip*

Pry velice kvalitnich, jste v sede zone, kdyby z toho nic nemeli, proc by ty filmy sirili dal +hosting+web+domena+cas? Jen pro dobry pocit, ze se s nima muze kouknout i nekdo jiny? No jasne.. To same plati pro idnes, stream.cz apod, v dokonalem svete by tam asi pracovali, jen tak ve svem volnem case, slunickari s hrejivym pocitem a ocima plnyma poslani, ze se k lidem dostanou informace a zasmeji se u videi :)

A potom tady mame jeden hodne velky argument. Jsou to jejich stranky, jejich prostor, jejich pravidla, muzou tam mit, temer cokoli, klidne jenom cernou barvu pres cele, nebo bily text na bilem pozadi a nebo nekonecny reklamni loop, vy jste pouhy navstevnik-turista na verejnosti zpristupnene strance samotnym majitelem. Muzete delat jen 3 veci, ktere na skutecnosti nic nezmeni... prizpusobit se, vztekat se a odejit. Pripadne i nejaka kombinace :) Kez by se tak resil i arabsky, i mnohdy slovensky problem. Kolik reklam je, je uz odvisle od miry soudnosti majitele a lakavosti obsahu.

...ja mam adblock+ taky a ta vase stranka mi funguje, poradna mi funguje :) takze chyba bude jinde, pouzivam Firefox a funguje to dokonce i v Opere, jinde adblock nemam... Mate to spatne nastavene apod *cteni*

mimochodem divam se na vsechny filmy online uz par let, a kdyz neni clovek blbej, tak to jde i bez desitek oken a bez adblocku, jenze lidi se vzdycky nachytavaji na prvni vejicku, a pak se divi, nadavaji a koukaji na "ohnostroj oken" :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 10:33
avatar

No ale ,při tý velký rychlosti,jakou na inetu reagují hackeři a crackeři, jsem si myslel, že někde někdo vydá na tohle - aby teda stránka nepoznala ,že mám addblocky zapnutý - opravnej patch nebo crack nebo tak něco nebo rovnou doplněk prohlížeče a bylo by to.A zase by utřeli!

Datum: 29.12.15 11:51
avatar
Tak zatím si utrel sám...
Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 29.12.15 12:54
avatar
Me stranky me stoji pouze 1200 rocne. Za10 let ani jedina reklama. Likvidacni to neni.
Pokud nekdo dava na web filmy neni to z lasky k Vam, ale aby vydelal. Kdyz neplatite Vy, plati reklama. Neplati se stranky a provoz, ale chtič provozovatele vydelat na Vasem chteni kouknout na film. Prostě trzni spolecnost
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.15 13:07

Píšete: "Mám několik www stránek,velice kvalitních,na stahování a prohlížení filmů a dalších videí .." - jsou to tedy Vaše stránky a reklamy jste tam dal Vy nebo provider na základě podmínek, se kterými jste souhlasil.

Taqocogo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 18:22

Lituji, ale web, kam jsi svůj důkaz uložil, hlásí "This file no longer exists on our servers." Jestli chceš, aby se k tomu někdo vyjádřil, musíš to uložit někam, kde to bude k nalezení - třeba na "Letecká pošta" (uloženo 33 dnů, max.160 MB)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 09.01.16 18:45

Hehe sám sebe takhle nahlásit, že sleduje a stahuje nelegálně sdílené filmy a ještě se rozčilovat nad "drzostí" těch stránek může opravdu jen divous *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.