Nejdou vyjmout disky

Od: Datum: 22.12.15 22:50 odpovědí: 6 změna: 26.12.15 22:56

poslední dobou se mi občas stává že nejdou vyjmout externí disky( ve smyslu, že to napíše asi po 5 vteřinách po příkazu bezpečně odebrat toto: že disk se používá nelze nyní vyjmout).

Dřív jsem měl na tuto (otravnou věc) recept, že jsem se správě disků disk dal offline a online a pak šel již bezpečněodpojit.

nyní ne. Dokonce mi z nějakého důvodu chybí i ikonka bezpečně odebrat (i po restart explorer.exe procesu), ale v druhém user accountu ikonu vidím ,al edisk tejně nejde bezpečně odpojit.

Co st tím? mám windows 8.


avatar
Upozornění od sys ladinpraha 26. 12. 2015 22:56:53
!Pravidlo Z6: je zakázáno pokládat stejnou otázku vícekrát po sobě.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luha®
Datum: 23.12.15 00:37

V nastavení disku (pravým tlačítkem) je volba *rychlé odebrání* Pokud je zvolena, může se odpojit bez dalších obstrukcí. (akorát počkám, až disk přestane *blikat*:)).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bour
Datum: 23.12.15 15:11

Touto cestou jít nechci, protože disk se stále točí (a i když jsou asi zaparkované hlavy, pokud moderní disku parkují agresivně po 10s, tak by mě zajímalo, zda je to naprosto bezpečné), a když ho vyjmu, je slyšet cvaknutí a SMART-Unsafe shutdown count se inkrementuje.
Když používám bezpečně odebrat (v linuxu například udisks --detach a počkám 2-5 sekund, než je slyšet utichnutí disku )a nebo se disk uspí nečinností , pak samozřejmě výše neplatí, protože se disku "překvapivě" již netočí.

Navíc jsem se ptal na hlavní příčinu - proč není vidět v systray Safely remove.
Zkouším i alternativu, když ikona nereaguje - zařízení a tiskárny - Odebrat zařízení, což dělá navíc i to, že odebere "drivery" disku, že systém jakoby odinstaluje zařízení a také ho zastaví a odpojí.

Od: ben®
Datum: 23.12.15 15:23
avatar

Dobrý den, ta ikona se možná skrývá při nečinnosti. Podívejte se do nastavení hlavního panelu a tam volba Vlastní - tam je někde možnost některé ikony vždy skrýt, jiné nikdy a některé při nečinnosti. Vycházím z OS WIN-XP. Zdravím!

doplněno 23.12.15 15:48:

bour - ještě se podívejte, jestli si OS nevytvořil na ext. HDD složku Koš. S tím jsem se už potýkal a bylo to otravné - HDD nešel odpojit. Stejně by tomu bránila složka od Obnovení systému. A mohou tam být jako skryté.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bour
Datum: 23.12.15 15:43

Není skrytá, to jsem ověřil. Kromě toho při přepnutí na jiný account se ukazuje, ale hlásí to neustále zaneprázdněnost (System, svchost 3x) i po uvedení ve správe disků do Offline)


doplněno 23.12.15 22:56:

Obnovení systému mám zakázané.

Datum: 23.12.15 23:34
avatar

Zdravím,
občas se mi to stává a stávalo jak u XP, tak nyní u W7. Disky i data mám natolik rád, že to řeším jednoduchým způsobem - klasicky pomocí vypnutí počítače vypnu pc, disky odpojím a pc znovu zapnu.
Příčinu problému neznám, zkoušel jsem kdysi ledasco, ale zas tak znalý pc nejsem a vypnutí problém taky vyřeší (a to i u externích disků s externím napájením).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bour
Datum: 26.12.15 22:31

Bohužel možná budeš za hloupého ,ale jsi si jsitý, že při vypnutí PC a se disk doopravdy zastaví a až pak odpojí? Je možné (od XP přes 7 k 8 se to měnilo dostú, jak systém vypíná USB zařízení.

Poznáš to jednoduše: pokud se disk plynule zastaví, je to bezpečně, pokud disk najednou cvakne, tak ne.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.