Nefunkční USB

Od: Datum: 13.12.15 17:07 odpovědí: 11 změna: 13.12.15 22:02

Dobrý den,

na Acer Aspire ZC-606 mi přestaly z ničeho nic reagovat myš a klávesnice připojené přes USB porty. Zkusil jsem je na jiném pc a fungují. Připojil jsem flash disk a nesvítí, z toho usuzuji, že porty jsou nefunkční. Pc jsem vypl z elektřiny a modlil se at se umoudří, ale modlil jsem se asi málo. Obnova systému není možná, protože není jak se k tomu proklikat. Četl jsem něco o možnosti zkratu USB portů, tak bych vyměnil základní desku, na které jsou porty napájeny. Mám dvě otázky:

Jak zjistím typ základní desky? Podle označení pc jsem to na googlu nenašel.

Je možnost, že je to softwarová chyba, výměna tedy nepomůže, jak to dál řešit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 13.12.15 17:38

Ani v BIOSu, tzn. před zavedením operačního systému, není klávesnice funkční? To by tedy byl nejspíš technický problém, který bych řešil buď doplňkovou kartou s "dalšími" USB, nebo (kdyby to nešlo) výměnou základní desky.

Ohodnoceno: 0x

Od: k2
Datum: 13.12.15 17:46

Vzhledem k tomu, ze jde o "all in one PC", tak kartu do toho neprida a deska bude stat nesmysl (pokud vubec pujde koupit).

Datum: 13.12.15 17:48

Typ základní desky se dá zjistit buďto otevřením bedny, na desce je napsán výrobce, typ a revize, nebo nějakým programem (Aida, Everest, HWinfo atd...). Taky bych zkontroloval bios, jestli jsou porty a podpora USB periferií povoleny.

Oprava-takže otevírat můžete tak leda dveře... Ostatní platí

doplněno 13.12.15 21:59:

Jo, jestli jste otevřením přišel o záruku, tak doufám, že tato souvislost je obecně známá. A ty soudní výlohy by vám za to stejně nestály

Ohodnoceno: 2x

Od: tomtom2015
Datum: 13.12.15 18:03

Přikládám fotku desky, nevím co z toho je označení desky. Programem to nezjistím, nevím jak bych ho bez myši nainstaloval

Datum: 13.12.15 18:13

Takze ani do BIOSu se nedostanete? Jinak typ desky bude asi proste "MB do Acer Aspire ZC-606", na tom stitku s napisem Berlin a carovym kodem bude mozna prave vyrobni cislo, ale jestli podle nej neco dohledate...

Od: ben®
Datum: 13.12.15 18:07

Dobrý den, jak je již uvedeno, tak jde o neovladatelný "vševjednom", který nemá ani možnost připojení jiné klávesnice nebo myši, než do portu USB. Začal bych u návodu k přístroji, jestli tam není nějaké řešení. Potom využití záruky nebo rovnou do servisu. Zdravím!

P.S. Tak dle dodaných obrázku soudím, že záruka již ne.

doplněno 13.12.15 22:31:

V BIOSu lze porty USB povolit či zakázat. Možná by pomohl reset BIOSu do výchozího nastavení (kdy jsou snad porty USB povolené). Tedy, na chvilku vyndat baterii od BIOSu a potom ji zase vráti. A vyzkoušet PC, resp. porty USB. Pokud by byla možnost připojit do portu USB nějaké "nedatové" zařízení (např. USB lampičku), tak by se mohlo ověřit to napájení (a problém by byl v přenosu dat). A také by to mohlo vyřešit vyčištění zdroje od prachu (možná jen zdroj nesprávně porty USB napájí) a rozpojení a spojení kabeláže kvůli kontaktu.

Od: tomtom2015
Datum: 13.12.15 19:26

Děkuji všem za rady, bohužel jak jsem zjistil nová deska je za cenu přibližující se ceně pořizovací. Takže oprava nemá pro mě cenu. Tímto téma uzavírám.

Datum: 13.12.15 21:51

Tak bodejť. To ostatní kolem na té kalkulačce cenu o moc nenavýší. Zkuste aspoň zkontrolovat porty ve správě počítače. Nebo v biosu. Než to hodíte oknem.

Datum: 13.12.15 21:55

No jo, ale jak se do te spravy pocitace ci BIOSu dostat?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.12.15 22:00

Jo vlastně Máš bod. Já vlastně píšu mimo mísu, protože mám na mysli postupy u normálního počítače, kde je možnost zapojit třeba PS/2

Od: host
Datum: 13.12.15 22:02

Nebo jestli máte voltmetr a dobré tenké měřicí hroty se dá zkusit změřit napětí +5 V na USB konektoru, protože někdy se fakt napájení USB zkratem a nepozorností odpálí.

viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus a https://upload.wikimedia.org/…20px-USB_zapojeni_barevne.png

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.