Čím šifrovat harddisk

Od: Datum: 13.12.15 14:08 odpovědí: 7 změna: 14.12.15 10:57

Dlouho jsem svůj počítač šifroval Truecryptem (kompletně celý disk vč. systému, kdy před startem Windows bylo třeba zadat heslo), ale teď mám nový PC s Windows 10 a Truecrypt se prakticky zastavil s vývojem, tak si nejsem jistý, jestli ho na Win10 nasadit, spíš se přikláním, že ne. Máte nějaký typ na podobně bezpečný program pro šifrování celého disku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.15 15:54
A nemají desítky kryptování disku už v základu? Já myslel že od sedmiček nahoru už to uměj Wilde nativně. Tím pádem bych viděl investici do cryptovaciho softu jako vyhozený prachy.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.15 15:55
Není důvod mu nevěřit. Jinak by mne zajímalo, proč každý potřebuje šifrovat data. Samozřejmě nemluvím o práci apod, ale nějak mi připadá, že 90% lidí považuje za nutné šifrovat tuny filmů a jiných hovadin...

Od: hm®
Datum: 13.12.15 17:23

Kdybych to chtěl, klidně bych použil poslední svobodnou verzi TC. Pořád je dobrá. Ale je otázka, k čemu šifrovat ve W10, když ony stejně hesla a všechno ostatní zajímavé posílají kamsi do microsoftího kloudu, možná i s těmi originálními (= nešifrovanými) daty, která tak budou šifrovaná jen na disku. No, význam to má snad jen jako ochrana dat před případným zlodějem PC/notebooku.

Ohodnoceno: 1x

Od: sn
Datum: 13.12.15 21:10

Jak to myslíte s tím posíláním. Nic jsem o tom nikde nečetl, to je nějaká tajná informace opět?

Od: mejmeno
Datum: 14.12.15 01:10

Od: scv®
Datum: 13.12.15 18:01

Určitým "nástupcem" TrueCryptu je VeraCrypt.. sám ho používám na Linuxu, ale ne na šifrování celého HDD. A drobnější, méně často používané soubory si "archivuji" pomocí GPG. Ale bojím se, že u desítek tohle obojí trochu ztrácí smysl..

Od: sn
Datum: 14.12.15 10:57

Tak to vypadá, že se rozhodnu mezi DiskCryptor, VeraCrypt a BitLocker.

NSA se nebojím, do USA necestuji, ani tam nemám žádné aktivity. Jde mi o ochranu disku před zloději, v případě krádeže PC.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.