Inkompatibilní cartridge

Od: Datum: 13.12.15 14:04 odpovědí: 4 změna: 13.12.15 21:22

Dobrý den,
tiskárna HP PSC 1410 najednou začala hlásit, že černá cartridge je inkompatibilní, je přitom teprve měsíc stará a vytiskli jsme na ní tak 50 stránek. Chvíli předtím jsme vytiskli dvě stránky s jedním barevným obrázkem. Myslím, že ingoustu má dost, teda podle toho, že trysky hodně barví černě. Barevná je ze dvou třetin plná.
Co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.15 14:33
avatar

Dobrý den.Zkuste barvu vyndat a znova zandat.Pokud to nepomůže,zkuste to ještě třeba 2x.Mimochodem nebyla ta barva přiložena k tiskárně(nové) a tudíž poloprázdná?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radka*
Datum: 13.12.15 14:57

Zkusila jsem všechno, mnohokrát vytáhnout, znovu vložit, očistit lihem, projeli jsme to programem HP print and Scan Doctor a furt ta samá věta. Cartridge je neoriginální, je ze stejné firmy jako barevná, která je ok. Tiskárnu máme už dlouho, předtím tam byla taková ta cartridge, co se do ní vstřikoval ingoust, ale u té to jednoho dne taky řeklo totéž, tak jsme koupili tu, co je tam teď.

Datum: 13.12.15 15:26
avatar
Tiskárny hp mají paměť na tři kartridge zpátky a když už tiskárna jednou rozhodne že je kartridž špatná tak si ji pamatuje. Chce to ještě jednu třeba starou a prázdnou a prohodit dvě staré dvakrát po sobě v mechanice aby měla potvora v paměti tři jiné pokusy. Pak vezme tu aktuální na milost. Některé tiskárny mají vespod tlačítko na reste které paměť maže. Jiné se zas dají oblbnout když se na čipu přelepí určité kontakty lepenkou. Pak vezmou přelepený čip jako další v řadě nekompatibilních a po odlepení je zas ta aktuální braná jako čtvrtá nová bez záznamu v paměti. Postup se dá najít na youtube.
doplněno 13.12.15 15:41: Co se týče té, kterou jste plnili inkoustem, tam je problém v expiraci. Hp tiskárny místo hladiny inkoustu hlídají datum spotřeby a po vypršení expirace vám i nepoužitou kartridž tiskárna odmítne. To se dalo obejít tím, že se tiskárna na 24 hodin odpojila od elektriky a v počítači se změnilo systémové datum o pár roků zpátky. Po zapnutí si tiskárna z počítače přečetla kolikátého je a tiskla o sto šest. Jen se muselo ve Windows vypnout automatické zjišťování datum /čas.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: radka*
Datum: 13.12.15 21:22
Asi to tak bude. Bohužel na tiskárně není tlačítko reset, zkusila jsem přelepit pár kontaktů kouskem pásky, pokaždé jinak, pak to vyčistila a prd. Blbé je, že jsem tu starou kazetu vyhodila. Nedá se to resetnout přes PC? Asi koupíme novou cartridge, jen mám strach, ať to jede. Díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.