Jak vrátit správné rozlišení obrazovky zpět

Od: Datum: 11.12.15 17:32 odpovědí: 7 změna: 11.12.15 22:16

Zdravím. Dnes jsem omylem zvolila v mém nastavení rozlišení obrazovky, klikla jsem na nejvyšší hodnotu rozlišení a bohužel i potvrdila. To má za následek stav, kdy se mi při spuštění pc nic nezobrazí, prostě jen černá obrazovka s modrým rámečkem kde je napsáno Out of range. Jediné, kde mi to lze spustit je pouze z nouzového režimu. Prosím poradí někdo, jak to rozlišení vrátit zpět na stejnou hodnotu která tam byla? Z nouz.režimu to vrátit nelze, jsou tam omezené zdroje. Vím že by to asi šlo vrátit to rozhraní obrazu i přes Bios,jenže nevím přesně jak na to.

Všem díky moc za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.15 17:34

počkat, ono se to samo restartne. Aspon to tak vzdy bývá. V nejhorším po restartu PC.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.12.15 17:40

nejsem si jistý ale nic nezkazíte - v nouzáku obnovení v čase?

doplněno 11.12.15 18:08:

pro joudic - myslím že laiík nebude umět odinstalovat ovladač , natož pak najít správnou stránku odkud poslední vyhovující stáhnout.

doplněno 11.12.15 19:00:

já jen reagoval na toto -

nejjednodussi reseni i pro laika a bez dlouheho povidani je odinstalace graphic driveru v nouzovem rezimu a po restartu nainstalit zpatky a pri te prilezitosti stahnout nove z www

Datum: 11.12.15 18:15

noo kdyz nekdo umi zmenit rozliseni a spustit safe mode, tak nebude uplne trouba :)

Navic, kdyz se jen posune sipkou na cerne obrazovce se Safe mode o par radku niz na VGA mode, spusti se ji uplne normalni windows (bez safe mode) ale v minimalnim rozliseni pres vga.sys. Ve windows si pak nastavi svoje puvodni rozliseni. Na LCD byva default rozliseni oznaceno (native).

Datum: 11.12.15 17:43

nejjednodussi reseni i pro laika a bez dlouheho povidani je odinstalace graphic driveru v nouzovem rezimu a po restartu nainstalit zpatky a pri te prilezitosti stahnout nove z www

---

pripadne F8 pri startu a VGA mode nebo tak nejak a to nabootuje windows do 800x600 nebo 640x

doplněno 11.12.15 18:00:

obnoveni systemu v zadnem pripade, kor kvuli takove kravine, pak se vsichni divite ze musite pouzivat ruzne zrychlovace a cistice, kdyz si dobrovolne zasahujete do systemu i kvuli banalit. Obnoveni bodu obnoveni je vzdy az posledni moznost reseni problemu.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 11.12.15 17:51

Dobrý den, souhlasím s kolegou - jen bych tomu předřadil Obnovení systému.

Pokud by to nebylo vyřešeno, tak potom ten VGA mode. Zdravím!

doplněno 11.12.15 18:02:

joudic - beru to jako Váš názor, na který máte nárok.

Datum: 11.12.15 18:18

Mně vždy fungovalo v nabídce po f8 při startu vybrat "poslední známá funkční konfigurace" PC sice neví, že monitor není schopen obraz zobrazit (alespoň většina klasických monitorů to neumí), ale i tak se systém pokusí vrátit nějaké poslední změny v nastavení a tím by se váš problém mohl vyřešit...

Od: meruzalka111
Datum: 11.12.15 22:16

Děkuji všem za odpovědi.nakonec jsem zkusila starou a dobrou obnovu systému a vše se vrátilo zase do normálu. Ale i tak všem Díky ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.