Antivirová ochrana windows 10

Od: Datum: 06.12.15 11:32 odpovědí: 5 změna: 12.12.15 21:09

Dobrý den,

aktualizoval jsem si notebook na nový win 10 a dočetl jsem se, že systém má svoji antivirovou ochranu. Chci se zeptat jestli je to opravdu plnohodnotný antivir a zvládne to co běžně dostupné antiviry. V únoru mi totiž končí licence na Eset, tak uvažuji, že bych si ji neprodlužoval a zkusil bych jen ocharnu od windows 10. Myslíte, že je to rozumné a nebo mám raději zůstat u zmiňovaného Esetu? Ještě budu mít jednu otázku- jak se ten antivir jmenuje a kde ho najdu? Zatím jsem ho nenašel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.15 18:01

Zdravím,mluvil jsem s borcem,co tomu rozumí a řekl mi,že jako antivir stačí u W10 vestavěný aktivovaný WINDOWS DEFENDER .Je v ovládacích panelech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomascoufal
Datum: 12.12.15 20:10

Když Windows Defender vypnu a budu používat Eset, tak to ničemu vadit nebude ne? Problém by byl, kdyby byl spuštěny oba antiviry najednou ne?

Datum: 12.12.15 21:09
avatar

Problém spuštění dvou antivirů naráz se tady řešil minulý týden, to se dá dohledat. Samozřejmě je lepší, default vypnout.

Eset byl jednu dobu nejoblíbenější volbou geeků, dneska trošku na ústupu ze slávy, ale rozhodně lepší než deffener.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akym®
Datum: 06.12.15 18:12

Jedu na něj od července, kdy ty 10ky vydali, a bez problémů, zatím chytil jednoho malwara. I tady poradna se vcelku shodla, že Defender je plnohodnotný, jak uvádí Msft. A taky je v aplikacích v dlažbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.15 19:18
avatar
Každá mince má dvě strany. Mrkvosoft se už léta snaží přidávat k systému plnohodnotný antivir zdarma ale druhou stranou mince je to, že když je něco na každém počítači tak je to pro hackery příležitost jak si do největšího počtu počítačů najít zadní vrátka. Deffender je možná slušný antivir, ale všechny dobrý viry budou psaný tak aby se zrovna jemu dokázali vyhnout. Stejně jako bylo jeden čas pravidlem, že když už se v počítači vir našel tak se sám automaticky zálohoval ve složce IEcache. Protože tvůrce viru věděl že Internet explorer bude na každém počítači na stejném disku a na stejné cestě.. Trochu jsem se rozkecal ale chtěl jsem vysvětlit proč já teda k antiviru od mrkvosoftu důvěru nemám.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.