Mohou být v PC dva antivirové programy?

Od: Datum: 01.12.15 10:50 odpovědí: 10 změna: 01.12.15 21:02

Mám v PC instalovaný antirový program SEcurity Essential.V poslední době mám problémy na Facebooku,pořád se mi tam dostává vir pčes erotické fotky na kterou jsem klikl již před 14 dny,nejdřív to šlo odstranit a ted se mi to tam zase objevilo aniž bych na to klikl a průser je že se to odesílá všem mým přátelům a známým.

Jsem již starší 63 let, tak mi prosím poradte polopaticky,krok za krokem

Mám OS Windows XP.

Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: danek
Datum: 01.12.15 11:22

Ano, v tom případě se bude jednat o kravovinu na druhou

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 01.12.15 11:24

Jistě mohou, i více, až do doby, kdy se začnou prát mezi sebou. Zpomaluje to běh. Ale něco zadarmo není nejlepčí. Lépe jeden a kvalitní. A nechodit na kdejaký web.

Ohodnoceno: 3x

Od: ben®
Datum: 01.12.15 11:42

Dobrý den, antivirů můžete mít v PC několik, ale pouze jeden by měl být aktivní a spuštěný. Když jich spustíte více najednou, tak bude PC pomalý. Ale, Váš problém možná nevyřeší antivir. Možná to bude jiný druh "šupáka" a bude třeba program např. proti malware. Zdravím!

doplněno 01.12.15 12:38:

karlosdos - já žádný, protože toto není zrovna "moje parketa". On Vám v tomto poradí snad někdo jiný. Já bych Vám poradil snad to, že přechodem na OS LInux přestanete řešit antivir a různé "šupáky" z internetu. Jako uživatel OS Linux (pro internet) nemám ani antivir a tudíž tuto problematiku nemusím řešit (a mohu si klikat, kam je libo).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.12.15 12:01

a jaký anti malware mi doporučíte?

Od: jmlc®
Datum: 01.12.15 13:07

https://www.malwarebytes.org/antimalware/ je dobrý a doporučovaný různými poradnami.

pak projedete ještě http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/ - ten je také dobrý

Někdo používá více antivirů a podobných programů s tím, že 1 je základní a spuštěný nonstop, ostatní používá jednou za měsíc, půlrok,... Ty databáze můžou mít různé firmy různé - jeden vám nic neukáže, druhý něco najde...

a antivir bych taky doporučil zavřít (od windowsů zrušte i fireware) - Avast je dobrá volba.

doplněno 01.12.15 14:50:

@hanesz - říká se, že linux nemá potřebu antiviru, protože je ho tak málo, že vir na tento OS nikdo nedělá...

@ria - znám také pár lidí, kteří jako antivir používají formát disku - mají základní 2 programy a jednou za půl roku si zformátují disk... jenže když obyčejný smrtelník používá svůj PC, pomocníci jako antivir a čističe jsou nutné... Navíc tam může mít internetbanking - bez antiviru bych nikdy z PC do banky nelezl

Ohodnoceno: 1x

Od: hanesz
Datum: 01.12.15 14:21

Můžu se zeptat, jaktože přestane přechodem na Linux řešit antiviry? Nikdy jsem Linux nepoužíval, tak to není narážka, ale dotaz neznalého člověka

Datum: 01.12.15 12:52

Měl jsem do nedávna tentýž antivir co teď máte vy a nebyl jsem spokojený. Tak jsem ho odinstaloval a dal Avast (asi nejlepší free antivir). Okamžitě mi to našlo 3 nezachycené viry, či hrozby. Dva, či více antivirů současně se nedoporučuje.

Od: ria®
Datum: 01.12.15 14:35

To spíš odinstalujte prohlížeč a nainstalujte znovu - brácha programátor vždy říkal, že - dva antiviry se berou navzájem jako viry a spíš to škodí.. Nejlepší je nemít žádný antivirák - že jsou to takový špehovátka a neklikat kam by se nemělo :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.12.15 14:58

Při instalaci většiny antivirů bývá v instalátoru doporučení:Nejprve odinstalujte stávající AVP.

Pak teprve spusťte instalátor.

JB

Datum: 01.12.15 21:02
Dva antiviry v jednom počítači z principu být můžou ale pouze jeden smí mít zapnutý rezidentní štít. Jinak jeden druhého považují za škodlivý program a koušou se. Ve vašem případě doporučuju pouzit eset online scanner. To je jednorázový antivir zdarma. Jeho použití je jednoduché i pro laika. Po stažení si řekne o restart počítače a provede test boot sektoru dřív než naběhne systém. Po proběhnutí hloubkového testu bych ještě použil výše zmíněný MBAM malwarebytes. Tam je prubnu použití trošku složitější protože před prvním spuštěním je potřeba povolit stažení virové databáze.
doplněno 01.12.15 21:06: www.eset.com/cz/online-scanner/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.