Sdílení souborů ve wifi síti Win7

Od: Datum: 26.11.15 10:49 odpovědí: 2 změna: 01.12.15 09:19

Prosím o radu v následujícím: vyměnil jsem starší modem a router za nový Asus DSL N14U, do routeru mám síťovým kabelem připojenu tiskárnu OKI MB441 s pevnou IP adresou, přes wifi se do sítě připojuji s NTB s Win7, NTB má také pevnou IP adresu (je to kvůli tomu, že v tiskárně je třeba nastavit síťovou cestu kam se mají skeny ukládat). V původní wifi síti vše fungovalo bez problémů. Nyní však tisk z NTB (i jiného PC) funguje, ale skenování končí chybovou hláškou (zkontrolujte nastavení serveru). Ve Win7 mám domací skupinu, vše mám nastaveno na sdílení, v NTB mám sdílenou složku, kam se skeny mají ukládat... A přesto to nejde. Pokud připojím NTB do sítě kabelem, pak vše funguje. Vyvozuju z toho, že je problém v přenosu dat mezi lan a wlan.. Že zde něco blokuje přenos přes bezdrát směrem do NTB. Podotýkám, že jsem vše zkoušel s vypnutým firewallem. Nemáte někdo nějaký tip? Kabel to sice řeší, ale to bych pokaždé musel přenastavovat cestu v tiskárně... V NTB mám lenovo acces connection, ale zkoušel jsem měnit nastavení jak v tomto programu tak samozřejmě i ve Windows...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pa®
Datum: 30.11.15 17:09

Jste si jistý, že wifi karta v notebooku má stejnou (pevnou) IP adresu jako síťová karta? Jak přdělujete pevnou IP - na základě MAC adresy přímo v routeru?
//edit: Můžete sem poslat výpis příkazu ipconfig /all na notebooku?

Ohodnoceno: 0x

Od: jirkahl
Datum: 01.12.15 09:19

Určitě nemá - wifi mám nastavenu na pevnou IP, kdežto síťová ne (když jsem to zkoušel přes kabel, tak jsem se nejprve podíval jakou IP adresu NTB dostal a tu jsem zadal do síťové cesty v tiskárně - a šlo to). Ale už se mi to podařilo zprovoznit - kupodivu (alespoň pro mě) pomohlo, pokud jsem v tiskárně nastavil místo v síti kam se soubory mají ukládat ne přes IP adresu (192.168...) ale přes název notebooku. Ale vysvětlit proč to funguje, nedovedu )

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.