Internet nejede - proč?

Od: Datum: 26.11.15 10:24 odpovědí: 10 změna: 27.11.15 11:18

Dobrý den, mám takovou otázku, žiji s přítelem v pronájmu, kde platíme i za internet, od 20.11. jsou ale s internetem problémy, jede jen chvili a pak zaase ze připojení není k dispozici, to se pořád dokola opakuje, pracuji velmi s internetem a nedá se s tímto připojením vůbec nic udělat, jen tuto otázku píši po několikáté, aby mi vůbec šla vložit. Když jsme informovali majitelku, tak řekla, že internet jede úplně bez problémů a že to musíme mít něco v notebooku, že kvůli našemu noťasu nám nejede. Je vůbec možné, že by "něco" bylo v noťasu a proto internet nejel, projeli jsme antivirusem celý počítač, ale nic jsme nenašli, ani při opravách problému? Známý nám spíše říkal, že není asi zaplacený internet a oni to takhle prý sekají. Co myslíte vy? Jsem už nešťastná, práce mi stojí... Předem moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.15 10:30

Dobrý den,

nevím jak to chodí u jiných poskytovatelů, ale prozatím těch pár firem poskytujících internet a ve kterých jsem pracoval, tak při neplacení internet odstřihli úplně. Proč by měli internet nějak "sekat", "osekávat" nebo brzdit?

Dle mě je možné, že v ntb něco je - nechová se jinak, než obvykle - dlouhé doby načítání operačního systému, dlouhé spouštění programů?

Ještě mě tak napadá - proč si stěžujete majitelce objektu/bytu. Pokud je smlouva psaná rovnou na Vás, tak bych reklamoval službu rovnou u poskytovatele.

Ohodnoceno: 1x

Od: sofie
Datum: 26.11.15 10:48

Dobrý den, děkuji za odpověď. PC jede úplně v pohodě, stejně jako vždy. No smlouva na net je psaná na majitelku. My ji jen platime nájem se vším všudy. Právě známý právě bydlel s jiným párem, který nezaplatil fakturu za net a přesně ze začátku tohle omezení a pak je ostřihli. Jako že jim přišel dopis s tím, že do té doby mají zaplatit nbeo je ostřihnou, nezaplatili a až po tom datumu v dopise je ostřihli. takhle mi to známej právě říkal, tak jsem se lekla. Já s tím právě zkušenosti nemám. Třeba je opravdu jen něco v pc, jen nevím co... a jak to najít a vyřešit...

Od: ben®
Datum: 26.11.15 10:57

Dobrý den, neuvádíte, o jaký druh internetu se jedná. Pokud je to "wifina", tak tam lze výpadky očekávat. Pokud je to ADSL (VDSL), tak může být problém v modemu (routeru), resp. možná by pomohl jeho reset nebo restart. Zdravím! P.S. Máte přístup k modemu a do jeho nastavení? Zkoušeli jste modem vypnout a zapnout?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.15 11:59

Vím, že odpovídám v oboru, kterému nerozumím. Přesto přidám vlastní zkušenost a postup.

Když nejde internet, spustím program Free Ping. A hned vidím, jestli je problém u nás doma, nebo u poskytovatele, nebo někde daleko předaleko. Když je problém u nás, zajdu na půdu a vypnu a znovu zapnu router. Ale je pravděpodobné, že program Free Ping není možné použít u všech připojení.

Datum: 26.11.15 12:34

Zdravím.Změřte si rychlost Vašeho připojení na DSL.CZ

Od: neo*
Datum: 26.11.15 13:02

Zdravím podle dotazu soudím ,že nemáte přístup k routru a tedy ani k jeho nastavení,poskytovatel pokud vím po neplacení pravidelných splátek vypína komletně připojení. Má volba připojit noťas jinde na sít a pokud nepoznám rozdíl pak je problém v něm,a druhá z jiného zařizení zkusit wifi mobil ---tablet. Potom požadat majitelku požadat o její zařizení notebook ať vám dokáže opak.

Datum: 27.11.15 02:22

V každém případě se obraťte na providera, pokud je vstřícný, přijede vám to proměřit na místě, nebo vám aspoň po telefonu poradí. "Něco" v PC to jistě taky může být. U mně to například byly do té doby neodhalené viry, taky příliš plný HDD, nestíhající RAM, příčin může být více.

Datum: 27.11.15 07:02

Jak psali již předemnou, je třeba zkusit se připojit na internet někde jinde, nebo se zeptat sousedů, jak jim internet šlape.

Přidám moji zkušenost, i když je asi mimo mísu. Měl jsem také problémy z internetem (šel, nešel, šel, nešel...) a domníval jsem se, že půjde asi o vir. Včera jsem přeinstaloval os a nakonec jsem zjistil, že problém nebyl v PC ale v kabelu. Jedna jeho část (rozdvoja na net a napájení wifi modemu) je zlomená.

Datum: 27.11.15 09:49

Pokud máte W7,tak dole vpravo klikneknete pravym tacitkem na opravi problemy a uvidíte,co se stane.Pak dejte aktualizovat ovladace sítové karty.A nebo rovnou vymente sitovou kartu za Intel 5100 wifi link a jeto ,ta je naprosto bezproblémová.Nebo nainstalujte program na ůpravy a diagnostiku sítě.Atd...

Datum: 27.11.15 11:18

Jak se připojujete na net? Kabel nebo wifi? Router je u Vás? Je na něj někdo další?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.