Uložení diapozitivů na pevný disk počítače

Od: Datum: 23.11.15 13:18 odpovědí: 7 změna: 23.11.15 20:38

Mám plno diapozitivů, které jsme si s dětmi blahé paměti promítali projektorem Rolei na plátno. Nyní bych chtěl, pokud je to technicky možné, tyto diapozitivy uložit do svého počítače na pevný disk. Z pevného disku by si mohli moje děti a vnuci vybrané obrázky z jejich mládí vypálit na DVD.

Může mi někdo ze zkušených matadorů v této úloze poradit (pokud něco takového lze udělat).

Děkuji předem za pozornost všem, kdo si moji prosbu přečte a doporučí mi jak na to.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 23.11.15 13:46

Samozřejmě to jde, je nutné diáky oskenovat. Jedná se o podobnou záležitost, jako je skenování filmů. Přinejhorším je možné to zkusit na normálním skeneru, dobré výsledky vylezou ze skeneru s prosvětlovací jednotkou, nejlepší výsledky pak asi budou z filmového skeneru (ale ten má málokdo doma). O skenování filmů se tu už psalo.

Velmi velkou výhodou diapozitivů je, že odpadá složité "invertování" barev nutné u barevných negativů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.11.15 13:48

Nemám osobní zkušenost, jelikož jsem diapozitivy nikdy nepoužíval, ale cca 2x do roka bývá v Lidlu v akci zařízení na digitalizaci diapozitivů.

Od: scv®
Datum: 23.11.15 14:30

Kdysi jsem zkoušel skenovat diapozitivy na běžném skeneru. Bez šance. Také jsem je zkoušel vyfotit zrcadlovkou, přičemž jsem si slepil z papíru jakousi krabičku a zespodu je prosvítil bleskem. Ještě horší. A vloni jsem pak koupil už zmiňovaný skener z Lidlu, se kterým to jde celkem dobře. Ke skeneru jsou rámečky na vložení filmu i zásobník na diapozitivy - jednoduchým pohybem páčky se vyhodí rámeček ze skeneru a vloží se další ze zásobníku. Skener se připojuje přes USB a je k němu i jakýsi program, který sice nemá moc možností, ale na drobnou barevnou korekci právě skenovaných obrázků to stačí. Kvalita výsledných obrázků není nic extra, ale netroufám si odhadovat, jestli je to díky mizernému snímači skeneru nebo kvůli stáří a kvalitě samotných diáků.. možná od každého něco.

Od: anonym0
Datum: 23.11.15 13:36

Technicky to mozne je. Jsou dve moznosti, bud si koupite scaner, co umi scan diapozitivu a praci udelate sam. Nebo najdete fotoobchod, ktery to umi a zaplatite si to jako sluzbu.

Datum: 23.11.15 15:19
Záleží na tom, jakou kvalitu výsledné fotografie požadujete..
Pokud Vám stačí základní náhled, potom cena skenu bude cca od 1Kč za políčko.Jestli chcete perfektní kvalitu, cena bude někde kolem 20Kč za políčko.
Důrazně doporučuji skenovat na kvalitním filmovém skeneru.

Datum: 23.11.15 17:11

chce to skener na diapozitivy nebo na negativy od kinofilmu. Skočte si někam do fotolabu, kde vám diapozitivy naskenují profesionálové. Normální domácí skener na takovou úlohu nestačí.

Datum: 23.11.15 20:38
Zrovna dneska mi na netu vyskočila reklama na scanner diapozitivů a ta cenovka mě odrovnala. Základní scanner 2700 a lepší 3500. Takže to si asi běžný uživatel domů nekoupí. Osobně plánuju, že diáky promítnu na plátno a zkusím fotit ze stativu na dlouhý čas. Plánuju , plánuju, plánuju ale skutek utek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.