Z ničeho nic pomalý internet

Od: Datum: 21.11.15 20:37 odpovědí: 4 změna: 21.11.15 22:49

Dobrý den,

mám problém s internetem, respektive s tím, že z ničeho nic ztratil strašně moc na rychlosti. Obvykle mám podle dsl.cz kolem 8MB/s, ale prakticky během minuty se mi internet zpomalil a nyní naměřím max. 3MB/s a i to je ta horní hranice.

Dá se nějak např. pomocí nějakého programu zjistit, co by mohlo takovým nenadálým zpomalením stát? Nebo pokud se s tím někdy někdo setkal, tak jak jste to řešili?

V případě, že budete potřebovat znát nějaké údaje, tak vám je rád poskytnu, ovšem nevím jaké.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.15 20:43

restartovat PC, pokud nepomůže vyčkat druhého dne a pak řešit s poskytovatelem... :)

Nevím jakou máte linku, ale pokud jí sdílíte s 10ti lidmi a zbylých 9 teď stahuje jak o život je to normální, bohužel. Agregace je stále běžná.

doplněno 21.11.15 20:45:

https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99enosov%C3%A1_rychlost

Agregované – jsou nabízeny zejména pro střední a menší firmy, domácnosti, neplacené hotspoty, mobilní sítě. V pravém slova smyslu znamená spojování, seskupování, shlukování. V tomto případě označuje, že linka shlukuje několik klientů pro dosažení garance. Agregace se udává v poměru x:y přičemž x znamená minimální podíl a y maximální podíl z rychlosti. Agregace internetu 1:10 znamená, že klient mající např. rychlost internetu 10Mb/s v agregaci 1:10 má dynamickou rychlost připojení v rozsahu od 1 Mb/s až 10 Mb/s přičemž reálná rychlost zpravidla nabývá hodnot primárně určené rychlosti tj. 10 Mb/s. Vyšší agregace tj. sdílení linky může způsobit nárazová zátěž linky například "v denní špičce".

Ohodnoceno: 3x

Od: dusansvec
Datum: 21.11.15 21:05

Doma jsou na internet napojeny max 2. počítače. Restartovat jsem zkoušel jako první ale nepomohlo to. Uvidím teda co zítra a kdyžtak v pondělí zavolám poskytovateli.

Děkuji

Datum: 21.11.15 21:07

ta agregace není jen v rámci domácnosti, ale v rámci např ulice... prostě x lidí sdílí jednu linku a dělí se o rychlost. Když jí příliš využívá jeden, zpomalí to ostatním. Při běžném prohlížení to mají rychlé všichni, ale při stahování velkých souborů se to už projeví :)

Předpokládám, že všechny PC u vás doma mají internet stejně rychlý = stejný problém :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.15 22:49

Měl jsem podobný problém. Protože se to stalo taky u vás náhle, nemůže jít o problém s agregací uživatelů apod. Poté, co jsem se ujistil, že taky ze strany providera je vše OK, začal jsem hledat problém u sebe. Vyčistil si disk a z téměř naplněného se dostal na 90% - i smazáním nekterých filmů. Avast, který jsem si nově nainstaloval, mi taky vychytal pár virů. Dále jsem zjistil, že většina automatických aktualizací Win mi taky ničí pc, a tak provádím pravidelně obnovu systému. To všechno mi pomohlo. Nicméně z Windows se chystám utéct a půjdu do Linux - Ubuntu. Možná by někdo řekl, že rychlost internetu nezávisí na typu OS, ale závisí na jeho zdraví a funkčnosti.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.