Linux Ubuntu a Virtualbox

Od: Datum: 21.11.15 14:19 odpovědí: 2 změna: 21.11.15 22:32

Vážení,

chtěl bych se zeptat jak nainstalovat Linux Ubuntu ve Virtualboxu.

Mám W10 a ve Virtualboxu jsem si nainstaloval Ubuntu, jenže když se Ubuntu nainstaluje, tak se mi zobrazí stránka s přihlášením, já zadám heslo, ale nic se nestane a pochvíli se opět objeví zadání hesla.

Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.15 16:45

Snad pomůže tato alternativa http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout Sám sem ji ještě nepoužil, jen se chystám. Přítel ji ale s úspěchem použil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 21.11.15 22:32
avatar

Heslo je správné? Mohl by být problém v rozložení klávesnice nebo vypnutém Num Locku. Pokud v tomto problém není, mohlo by být řešení teoreticky jednoduché (odkaz), ale je potřeba se v tty přihlásit jako root, což je ovšem v Ubuntu standardně zakázáno. Zkuste při startu virtuálního PC stisknout Shift, zvolit Recovery Mode (pokud není v hlavním menu, bude pod Advanced) a poté zvolit root. Kurzor se přesune do řádky níže, kde jako první příkaz napište: mount -o rw,remount / .Pak se přesuňte do adresáře uživatele, kterého jste vytvořil při instalaci: cd /home/jméno_uživatele (pokud by /home byl na zvláštním oddílu, je potřeba ho napřed připojit) a pokračujte příkazem ls -lah | grep .Xau .Pokud ve výstupu příkazu bude 2x po sobě "root" místo jména uživatele, zadejte chown jméno_uživatele:jméno_uživatele .Xauthority , opusťte konzoli pomocí exit a zkuste se přihlásit. Kdyby to nezabralo, pokračujte v postupu z odkazu výše (od řádky s ls -ld /tmp).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.