Co odchází v notebooku?

Od: Datum: 21.11.15 10:44 odpovědí: 7 změna: 28.01.16 20:59

Mám asi 4-5 let starý notebook, jednou jsem již měnil harddisk, bohužel se mi poslední dobou stává, že mi nejdou otevírat fotky a nyní už i textové dokumenty (najednou má 17kB a dál se se mnou nebaví), co je špatně, čím to může být? Budu muset přeinstalovat Windows, jelikož mi odešel registr k připojení k WIFI, které nejde dle návodů z internetu opravit. Proč se mi ale přestávají zobrazovat soubory mne nejde na rozum a dost mne to mrzí. Je to jako by se vám v komoře vypařilo pití z lahve ... Málem jsem na poslední chvíli před odesláním přišel o již hotovou práci, naštěstí jsem si jí zálohoval na flashku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.11.15 10:53

Dobrý den, řekl bych, že HW bude stále OK, ale OS je nějaký hodně "zas*aný". Asi bych začal odstraněním nepotřebného z HDD, odstranění virů a případných dalších "šupáků" (viz antivir) a vyčištění programem CCleaner - a ono to ještě pojede. Zdravím!

doplněno 21.11.15 11:14:

repkin - on je rozdíl, zda se soubory "pouze" nezobrazují nebo jestli se ztrácí z HDD.

Uložený soubor by měl na HDD držet. Chyba zobrazení může být jen v OS.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.15 10:58

4-5 let? nejjednodušší je přeinstalace , pokud nepomohou základní kroky popsané výše.

doplněno 21.11.15 11:41:

Nemyslel jsem to tak že po 5 letech je starý ( i když pokrok je znát i po roce) ,ale pět let courání netem světem tak .

Datum: 21.11.15 11:10
Preinstalovat musim stejne protoze jinak jsem bez internetu, jde mi hlavne o to proc mi blbnou ty soubory.Hlavne se obavam ze preinstalaci tu soubory,ktere ted nejdou uz nezachranim.
doplněno 21.11.15 11:12: Jinak ano,je skutecne tak stary.Chtel jsem zas koupit stolni PC, ale ted jsou financni investice jinde ...
Datum: 21.11.15 11:33

Já teda nevím ale osobně mám noťas starší -koupen jako jetý po repasu a mám jej cca6 roků a jede normálně.jediné co jsem udělal ,tak výměnu RAM-měla 512 a já tam dal 1024,jo a jediná závada-optická mechanika-DVD nevypaluje už déle a nyní má už i problém přečíst originální CD-to mne ale netankuje neboť mám k tomu pkd třeba externí nebo velké PC se dvěma mechanikami! Ale pravidelně čistím CCCleanerem a mám tam ještě WDCleaner.

Datum: 11.01.16 10:19

Po nějaké době jsem tu opět s problémem s NTB. Mám tam nějaký ten nový windows, donedávna to běhalo OK, teď jsem NTB cca 14 dní nepoužíval a když jsem ho chtěl zapnout, rozjel se HDD, ale monitor nic. Po nějaké době po zahřátí se to rozjelo. Ale když kliknu na startu na cokoliv nic se neděje, jediné co jde spustit je internetový prohlížeč. Tento počítač musím spouštět přes WIN+R a explorer.exe, když dám otevřít složku třeba na flashce, tak se nic neděje a po chvilku to okno spadne a jsem zas na ploše. :( Neporadí někdo co s tím?

doplněno 21.01.16 22:29: Tak dneska se ntb nerozjel ani po zahrati. Podle meho kdyby to byl monitor, tak slysim zvuk startu biosu i windowsu a to slyset neni. Predtim byly problemy s pameti,muze to byt tim?
Datum: 23.01.16 20:03

Připoj jiný monitor a uvidíš.

Datum: 28.01.16 20:59
Kdyby to bylo monitorem, byl by slyset zvuk biosu a hlavne prihlaseni do windows, to neni. Dal jsem ntb kolegovi tak jsrm zvedavy co zjisti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.