Vypínání notebooku

Od: Datum: 19.11.15 09:35 odpovědí: 6 změna: 19.11.15 11:10

*slunce*

Chci se zeptat,zda se má počítač(notebook), během dne vypínat - z internetu na počítač- nebo stačí zavřít notebook a celkově ho vypnout až večer,než jdu spát.Zdá se mě,že potom dlouho čekám,než se na ten internet opět během dne vrátím.Jsem starší a nemám nikoho,kdo by mě poradil a možná se někomu bude zdát dotaz hloupý,ale opravdu nevím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.15 09:39

Já ho pouze klasicky vypínám (start->vypnout) a až když je vypnutý tak ho vytahuji ze zásuvky (respektive mám zásuvku s vypínačem). Bohatě to stačí. Nezavírám ho záměrně, aby se neopotřebovávaly panty. Bohužel ač věda a technika pokročila, nedělají se výrobky kvalitnější, jako tomu bylo před 20lety a dál, ale tak, aby vydržely záruční dobu, možná chvilku po ní a pak aby zákazní utratil další peníze za nový výrobek se stejnými či horšími vlastnostmi co se výdrže týče. Pokud by se delší dobu nepoužíval, tak přes NTB ještě možná něco přehodit, aby se na něj neprášilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.11.15 09:43
avatar

Dobrý den, zřejmě Vám jde o úsporu elektřiny a menší opotřebování přístroje.

Můžete NTB pouze dát do úsporného režimu, on se bude tvářit jako vypnutý, ale po stisku tlačítka naběhne prakticky hned - zkuste si to. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.15 10:04

Klidně to dělejte jako dosud .Tedy zaklapnout a je to.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: atj®
Datum: 19.11.15 10:27
avatar

Ja jsem nikdy nevypinal ani pc ani notebook, frci mi to porad nonstop, Notebook mam uz pres pet let a byl kazdodenne pouzivany a zatezovan hranim her. To same PC. Staci sklopit viko notebooku do usporneho rezimu. Jaky to ma vliv na elektrinu Vam nereknu, nebot jsme nikdy nedoplaceli a tudiz je to pro me zanedbatelna polozka.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.15 10:44

Moc děkuji,ale o elektř.mě nejde,jenom tady zjišťuji,že se zbytečně odpojuji od internetu během dne,že opravdu stačí sklopit a zkrátím si i opětovné připojení k internetu.*jasne*

Datum: 19.11.15 11:10

Odpojování od internetu mělo smysl v době pevného připojení kdy se platilo za dobu, kdy co je PC připojený k internetu, pokud nejste napojený/á přes pevnou linku (telefonu) postaru, tak by to mělo být OK. Kabelovky apod. se platí paušálně, případně mobilní operátoři platí za data, které vypnutý PC nestahuje.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.