Export vytvořeného filmu na DVD

Od: Datum: 17.11.15 17:44 odpovědí: 6 změna: 06.12.15 22:57

Dobrý den, vytvořila jsem si ve Video Spinu, verze 2, od Pinnacle, film který trvá 1 hodinu a 8 minut. Celková velikost souboru je 14,3 GB. Chtěla jsem film vypálit na DVD, ale vzhledem k velké velikosti to nejde. Kdysi jsem si v podobném programu, Pinnacle (který už nemám), vytvořila film s velikostí 16,3 GB a vypálit šel, protože funkce export na DVD byla přímo součástí programu Pinnacle. Ale v programu Video Spin je jenom možnost vytvořit soubor (ten jsem vytvořila), uložil se do počítače, ale nejde vypálit. Nejde nějak zmenšit kapacitu toho filmu, když Pinnacle umělo vypálit film ještě s větší velikostí?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.15 18:01
avatar

Kdysi, kdysi dávno, když jsme ještě vypalovali filmy na DVD, tak hodně užitečný na tohle byl program DVD Shrink. Má taky tu nespornou výhodu, že je zadarmo. Už je starší, ale podle všeho by měl pořád normálně fungovat. Koneckonců specifikace filmů na DVD se asi od té doby nějak nezměnila. Pozor na údajné novější verze, jsou fake. Asi nejlepší bude stáhnout to ze http://www.stahuj.centrum.cz/…dia/vypalovani_cd/dvd-shrink/


doplněno 17.11.15 23:50:

Ne ne, ten už vytvořený importujete do DVD Shrinku a on vám ho zkomprimuje jen do takové míry, že se vejde. Samozřejmě v tomhle konkrétním případě nepůjde získat místo vyhozením přebytečných jazyků jako třeba u DVD z půjčovny, takže ho to prostě zkomprimuje. Ale myslím, že to na výsledné kvalitě vidět vůbec být nemusí.


doplněno 18.11.15 13:00:

Je to už dlouho, co jsem to používal. Ale klasické použití bylo, že ten film byl v tom formátu DVD, tak jsem tomu taky původně rozuměl. Pokud jde jen o to změnšit nějaký normální AVI soubor tak, aby se vešel na DVD disk, tak na to je spousta jiných programů na konverzi. Prostě se jen zmenší bitrate, aby výsledná velikost vycházela. Asi jako možný program zadarmo se dá vyzkoušet Format Factory. Kdysi jsem ho taky používal.

http://www.stahuj.centrum.cz/…evody_formatu/format-factory/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danada
Datum: 17.11.15 19:58

Děkuji za tip. Ale pokud ten film vytvořím ve vámi zmiňovaném programu, určitě bude mít stéjnou velikost, jako ten který mám vytvořený ve videospinu a na DVD disk se mi kapacitně nevejde?


doplněno 18.11.15 11:55:

Aha Takže pokud tomu dobře rozumím, tak ten můj hotový soubor (film), který je ve formátu AVI, tam vložím a on se zmenší na přijatelnou velikost, aby se kapacitně vešel na klasický DVD disk, kde ho chci vypálit? Když se v rámcí toho "zmenšení" změní třeba i ten formát avi, na nějaký jiný, půjde pak DVD disk přehrát pomocí dvd přehrávače normálně v televizi?

Ještě jednou moc děkuji za odpověď.


doplněno 18.11.15 13:26:

Ano, je to soubor AVI, který má 14,3 GB a já ho potřebuju zmenšit tak, aby šel vypálit na klasický DVD disk, který má 4,7 GB. Myslíte, že se zmenšením nějak výrazně zhorší i kvalita filmu?

Každopádně zkusím vyzkoušet, co jste mi poradil. Jak se říká, tonoucí se stéblá chytá... takže vyzkouším vše, snad se mi to podaří. Moc si vážím vašich rad, jsem v tomto totiž naprostý laik...

Datum: 18.11.15 23:14
avatar

Podle velikosti by to musel mít mnoho hodin dlouhý film, a to jako opravdu hodně, aby se zkomprimováním jen natolik, aby se vešel na DVD zhoršila jeho kvalita nějak opravdu viditelně. Samozřejmě je otázka, jaké rozlišení aktuálně má to vaše video. Ale pravděpodobně má prostě tu velikost kvůli obrovskému bitrate.


doplněno 19.11.15 19:43:

AVI je v podstatě jen takový kontejner na video a audio. Dneska už zastaralý kontejner je potřeba říct. Novější přehrávače přehrají už skoro všechno, ale pro ty starší bych jako video volil Xvid kodek radši než DivX. A jako formát videa třeba to AVI. Ale pokud to přehrávač zvládne, tak lepší varianta je jako kontejner MP4 nebo risknout MKV a video kodek H.264. Ale jak to dopadne s výslednou kvalitou, to závisí i na dalších nastaveních. Ale myslím, že když se nechá obraz jak byl a jen se sníží bitrate na nějakou přijatelnou úroveň, tak by to poznat být nemělo na kvalitě. Pokud to ovšem není nějak super dlouhé video, kde by byl potřeba příliš malý bitrate na to, aby se to vešlo.


doplněno 20.11.15 11:11:

No jo, koupit starší verzi problém bude. Stejně jako většina věcí se dá sehnat jinak, ale k tomu určitě nábadat ani dávat návod nebudu, už jen proto, že je to i proti zdejším pravidlům. Ale není to myslím až tak těžké jako torrent najít i tak.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: danada
Datum: 19.11.15 15:04

A snížením velikosti dojde i ke změně formátu na jiný, nebo zůstane zachovaný formát AVI, akorát s menší kapacitou? Zkusila jsem si totiž film uložit vrámci video spinu ve formátu MPEG-2, velikost se zmenšila na necelé 3GB ale obraz byl zhoršený... A nebo není nějaký formát, ve kterém by došlo ke zmenšení, ale který je vhodný na přehrávání v televizi, aby byla kvalita obrazu zachováná?


doplněno 20.11.15 10:54:

Děkuji, jde vidět že se v tom vyznáte :)

Ještě otázka mimo téma... třeba budete vědět... Dávněji, asi před rokem jsem si na netu stáhla zkušební verzi pinnacle studia 15, která se po 30ti denní zkušební době zablokovala. Tudíž ji teď už nemám. S programem jsem byla velice spokojená. V prodeji jsou teď již nejnovější verze, které jsou na můj vkus až moc vylepšené, složitější... ta 15tka mi naprosto vyhovovala. nevíte, jestli se dá sehnat nějakým způsobem Pinnacle studio 15, aby to nebylo jen zkušebně, ale na stálo? ... Jak jste už určitě pochopil, jsem laik a neumím v takových záležitostech "chodit"...

Datum: 06.12.15 22:57

mám také podobný problém. Ke snímání obrazovky - videa - používám program Movavi video suite 11. Film se nahraje, a když ho chci uložit, musím ho zkomprimovat. Při nastavení komprimace na avi, wmv a pod. se uloží v mnohagigové velikposti.. Některé formáty v programu nefungují. Chrěla bych film uložit v rozumné velikosti a rozumné kvalitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.15 13:37
avatar

Neznám tento program, ale malá chvilka hledání poradila jak na to. Tenhle soft opravdu neumí přímo udělat DVD, ale nějaké možnosti exportu přeci jen nabízí.

http://www.tvfreak.cz/recenze…-20-levnejsi-to-nebude/2922-2

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.