Nefunkční notebook

Od: Datum: 16.11.15 09:21 odpovědí: 2 změna: 16.11.15 10:22

Dostal se mi do ruky notebook Asus F3S. Po spuštění se na monitoru objeví vada taková jakási mlhovina a s notebookem nelze pracovat. Pokud připojím externí monitor pak jsem schopen pracovat ale zobrazují se více méně jenom pár barev a v textovém módu se střídají dva šedé a dva zelené znaky. Prostě grafika se chová podezřele. Coje taky divný je že mám zaheslovaný BIOS do kterého se nemůžu dostat. Jednou se toto již stalo a pak se to poslalo někam do servisu. Po tom to fungovalo a nyní znovu. Myslíte že by v servisu zaheslovali BIOS nebo je to od nějakého viru? Myslíte že bude třeba vyměnit celou základní desku co se týče té grafiky? Jak by jste postupovali vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.11.15 09:50
avatar

Servis máte před nějakou delší dobou? Pokud máte možnost, reklamujte. Pokud ne, zkuste prodat za 300,- na náhradní díly, případně rozdělat na kousky a rozprodat. Servis u takového NTB není ekonomický. HDD si můžete ponechat a dokoupit si https://www.alza.cz/axago-ee2…e-d1775019.htm?catid=18843369 - a máte slušnou flešku.

K fobii, která vám tvrdí, že servis chce každému ublížit a proto jim hesluje biosy - měl byste se možná jít léčit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.15 10:22
avatar

Oheslování biosu lze provést vyndáním knoflíkové baterie na základní desce, k tomu je v drtivé většině případů potřeba notebook rozebrat, stačí baterii vyjmout, počkat cca půl minuty a poté jíí vložit zpět (za předpokladu, že bude odpojen od adapéru, a akumulátor bude také vyndaný)

Co se týče problémů ze zobrazením, tak se zřejmě jedná o trvalé požkození přehříváním, Takže zase stejně musíte rozebrat, vyčistit chlazení, bude potřeba udělat reflow / úplně vyměnit GPU, což doma neuděláte, a oprava stojí poměrně dost peněz, a výměna pochopitelně ještě víc. Ale i tak je tu stále možnost jí doma opravit, a to sice upečeím základní desky v troubě, ale toje dost riskantní, musíte noteook komplet rozebrat, a z desky sundat naprosto vše co jde... Předem říkám, že tonení pro každého, a normální uživatel by se do toho neměl pouštět, ale pokudmáte dostatečnou odvahu, tak je nyinternetu spousta návodů na pečení vadné elektroniky, postup je vesměs skoro vždy stejný... (Sám jsemtakto už nekolik notebooků zachránil před recyklací)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.