Jak udělat GIF

Od: Datum: 10.11.15 15:21 odpovědí: 4 změna: 11.11.15 17:48

Dobrý den

Lámu si hlavu s tím jak udělat trošku kvalitní GIF :)

Mám dva obrázky a potřebuju aby přechod byl pozvolný. Koukal sem na videa jak udělat pozvolný přechod v sony vegas pro a pak v adobe photoshopu to předělat z videa na GIF, to se mi zdá strašn složitý a ani mi to nefunguje... Furt mi to házelo nějakou neznámou chybu.

Znáte nějaký osvědčený program který dokáže zpracovat kvalitní GIF i s pozvolným přechodem?

Dík moc ! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.15 15:29

Ne, chlape, to musíš fakt ručně, program to za tebe neudělá. Můžeš si udělat jednotlivé framy ve Photoshopu a pak to exportovat do Adobe image ready a rozpohybovat to. Složité a zdlouhavé to je, když to má nějak vypadat, někdy si s jedním gifem hraji třeba celý den, protože ty mezifáze se musí doslova rozkreslit, aby to mělo pozvolný přechod. Adobe image ready, který z toho udělá gif, má i přechodové fáze, kdy se prolíná jeden snímek do druhého, aby nebyl takový ten ostrý ryc, ale to pohyb nenahradí.

Pak je možnost to dělat vektorovou grafikou v gif animátoru, pokud je ti milejší pracovat s vektory, jde to rychleji.

doplněno 11.11.15 18:32:

Tak si to nahraj buď někam externě na web a dej jako URL adresu na facebook

doplněno 12.11.15 12:15:

Ne, fb zatím přímé vložení gifu zatím nepodporuje, i když se s tím do budoucna tam počítá. Lze vložit jen odkaz na gif a ten se rovnou zobrazí s náklikovým středovým terčíkem s nápisem gif, který obrázek rozpohybuje po kliknutí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.11.15 17:47

Tak sem našel program HoneyCam který dokáže udělat ten pozvolný přechod, všechno se dá načasovat a i nastavit počet "frejmů"

Teď bych to chtěl hodit třeba na FB Dá se to nějak? Pokud ne tak jak to hodim alespoň na nějakou URL adresu? kterou bych pak jen vložil na FB?

Od: ria®
Datum: 10.11.15 16:07

fotošop to umí, i flash - pak se to jen přeuloží do Gifu pošlete, za dvě minuty pošlu zpátky :) nevýhoda je větší datový objem..

doplněno 12.11.15 10:24:

Dobrý den, myslím, že fb gif nepodporuje :) ale jistá si nejsem..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.15 17:48

Gif už zvládám :) Poradíte mi jak to hodit na FB? alespoň v URL adrese? :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.