Nejde vypnout PC bez ukončení programu

Od: Datum: 08.11.15 18:39 odpovědí: 4 změna: 09.11.15 08:11

Kdysi dávno jsem nainstaloval podle mne hezký prográmek zvaný Budík. Asi před rokem, možná i dříve jsem si všiml, že chci-li vypnout PC a program Budík jsem neukončil, PC se nevypne. Musím nejprve ukončit Budík a teprve potom lze PC zcela vypnout. Je to normální stav, nebo je možno provést nějaké nastavení, které při příkazu k vypnutí PC automaticky ukončí i Budík, jako se to děje u jiných programů? Chtěl jsem to konzultovat s autorem programu Budík, on ale na kontakt nereaguje. Proto dávám tento dotaz sem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luha®
Datum: 08.11.15 20:23

Tak zkuste Free Alarm Clock, běží na pozadí, ikona je *ohrádce*, vypnutí nebo restart mu nevadí a přímo do jeho složky si můžete dát jakoukoliv melodii v mp3.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 08:11

Díky za radu, ale asi jsem nedostatečně specifikoval ten program "Budík". Není to jen obyčejný budík, ale obsahuje i kontakty, úkoly, poznámky... Proto jej nechci jen nahradit nějakým budíkem. Těch je k dispozici řada. Ale tenhle je přímo geniální. A potvrzuje to i odpověď od "magdon".

Datum: 08.11.15 20:33
avatar

On prostě ten prográmek třeba může bránit vypnutí počítače, pokud je nastavený budík. No ale tak nevidím důvod hledat složitější řešení než ho tedy prostě vypnout. Jde to udělat i automaticky, pokud tedy vám nevadí něco trochu složitějšího.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.11.15 07:53
avatar

Tenhle geniální prográmek používám řadu let a je to u něj normální. Je to jakási diplomová práce studenta Martina Marka z roku 2001, kterou dal zdarma k dispozici široké veřejnosti. Autor programu si byl vědom této chyby, ale protože práce splnila svůj účel diplomové práce, už se tím dále nezabýval. Informace se dají nalést na Internetu.

Protože jsem zatím nenarazil na nic dokonalejšího, než je budík, řeším to tím, že si ho nechám spustit při zapnutí, přečtu si záznamy a hned ho vypínám.


doplněno 09.11.15 10:48:

Pro neznalé - On ten název "budík" je trochu zavádějící. Nejedná se o program, který Vás dokáže v orčitou dobu vzbudit, ale o elektronický diář, který mi dokáže připomenout věci třeba 20 let dopředu (a to i opakovaně). Lze v něm nastavit, s jakým předstihem se mi má událost připomenout. Mám v něm například trvale zadaný opakovaný termín očkování proti tetanu (5 let), termín příští technické kontroly (2 roky), preventivní prohlídku u zubaře (1/2 roku), veškeré narozeniny a svátky... Dokáže událost připomenout opticky ve svém okně (s případným komentářem), ale i spuštěním prakticky čehokoliv spustitelného (MP3, obrázek, video soubor, jakýkoliv soubor .EXE...).

Jediná jeho nevýhoda je, že si člověk nemusí nic důležitého pamatovat a tak postupně blbne *smich*.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.