Přiřazení jmen podle hodnot - excel

Od: Datum: 08.11.15 13:31 odpovědí: 4 změna: 08.11.15 15:58

Ahoj,

nemůžu přijít na primitivní úlohu. Ve sloupci A mám jména, která jsou dělena ještě podle oddělení. Chci udělat to, aby mi ze seznamu, kde mám údaje (body hodnocení) za různé roky, vyšla tabulka s pěti jmény (podle oddělení) a k tomu bylo přiřazený hodnocení. Zkoušel jsem fce =vyhledat i =svyhledat, ale pravděpodobně zadávám špatně údaje. Body jsem si seřadil do nové tabulky podle fce large, dále ale nevím jak k hodnocení přiřadit jméno. Je srozumitelné moje vysvětlení? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.15 15:14
avatar

já bych věděl, ale moje rada není pro začátečníky. Chce to napsat třídící makro. Umíte makra?


doplněno 08.11.15 16:43:

Vidím že potřebujete na dva způsoby setřídit pár položek a to se dělá normálně cyklem v cyklu, kdy se postupně přehazují hodnoty v buňkách. Napsat si takový cyklus do makra není zas tak velká věda, ale jak jsem uvedl, není to ani úloha pro začátečníky.

U většího počtu položek je tato metoda nepoužitelná, protože trvá nesnesitelně dlouho. Pak se musí použít setřídění pole a to už je jiné kafe, úloha pro mistry a velmistry.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.15 15:23

Nějaká makra jsem zkoušel, ale pokud to nejde nějakou jednoduchou cestou, tak je to zbytečný - excel bude použit jenom jednou a vybrat 10 jmen je asi rychlejší :)

Ale pro mou zvědavost, mohl by jste nastínit jak jste to myslel? :)

Děkuji


doplněno 08.11.15 17:59:

Dobře, jména už jsem vypsal označením buňek. Ale to makro by určitě stálo za zkoušku. Zkusím to, najdu nějaký podrobný návod :) Díky *palec*

Od: gkndj
Datum: 08.11.15 15:49
Popravdě moc nechápu, jak to myslíte. Chcete z každého oddělení vybrat 5 s největšími body? Nebo celkově vybrat 5 s největšími body? Můžete to udělat třeba kontingenční tabulkou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 15:58

Z každého oddělení prvních 5 a poté celkově prvních 5 ze všech odděleních.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.