Microsoft excel

Od: Datum: 07.11.15 23:16 odpovědí: 9 změna: 08.11.15 19:18
Dobrý den ráda bych vás požádala o radu z excelem verze 2007. Nevím jak to vysvětlit ale konec ztránky mám o několik mm výšše a když si napíši na svém dokumentu číslo ztránky tak ho mám příliš vysoko a nejde mi to snížit. Velmi složitě se mi to vysvětluje. Přikládám v souboru fotografii. Pevně doufám že se vloží. Těmi dvěmi lištami u toho čísla ztránky můžu posouvat pouze nahoru ale dolu ne a jedná se o formát A5. Budu vděčná za radu. Už si s tím nevím rady. Moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jirikooo
Datum: 07.11.15 23:35

menu -> vzhled stranky -> odstavec dole

Ohodnoceno: 0x

Od: amel®
Datum: 08.11.15 12:05
Jirikooo moc vám děkuji za ochotu mi pomoci zkusila jsem to ale bohužel bez reakce. Pokud vás ještě něco napadne budu ráda díky moc
Datum: 08.11.15 10:11

Abych se přiznal, s Excelem dělám prakticky denně více než patnáct let, ale nikdy jsem se neproboural tam, kam jste se dostala vy.

Odtud moje rada.

Zaprvé : číslo stránky se nepíše do tabulky, ale do její patičky. Mrkněte se na obrázek dole, jak vypadá dokument, co má hlavu a patu.

Hlava a pata se vkládá přes menu Vložit (Insert), hlavička-patička (Header-Footer). Stránka se vám zobrazí trochu jinak, kurzorem se normálně postavíte na místo čísla stránky a toto číslo stránky asi budete muset normálně ručně napsat či upravit.

Zadruhé : Na kuchařské recepty používejte Word. Ten má automatické zalamování a číslování stránek a na rozdíl od Excelu je přímo určený k psaní podobných dokumentů.

Datum: 08.11.15 12:23
I vám Figurek moc děkuji za pomoc ale přiznám se že z toho nejsem vůbec moudrá. Co se týče excelu sem samouk a dlouhá léta jsem měla verzi 2003 teť mám teoreticky asi 2 měsíce verzi 2007 takže se s ním zžívám a učím. Byla bych vděčná za zjednodušené vysvětlení. Nebo nějakou jednodušší možnost jak snížit to číslo ztránky níže? Není ještě jiná možnost? Ještě jsem skoušela tohle viz soubor ale to také nepomohlo jakoby pc s tím nastavením vůbec nespolupracovalo prostě žádná změna. Jinak co se týče wordu jsem v něm dříve pracovala ale už bych neměnila excel je lepší alespoň mě tedy vyhovuje více. Je to hezčí více možností mám krásně vše v jedné rovině kdešto ve wordu je tohle třeba složitější mít vše stejně v jedné rovině. Takže měnit nechci. Musím na to nějak přijít já se nevzdám :-D. Pokud vás ještě napadne nějaký jiný jednodušší nápad budu moc vděčná děkuji vám
Datum: 08.11.15 14:03

Dejte na Figurka , je to o hodně jednodušší.

Myslím s tím Wordem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.11.15 19:16
Já vím ale mě se lépe pracuje v excelu. Musí to nějak jít mám 2 recepty které jsem tiskla cca před 3 měsíci a tam to mám v pořádku pěkně dole nevím proč mi to teť nejde. Ale moc vám děkuji za váš názor.
Datum: 08.11.15 15:56

Soubor ► Vzhled stránky

Karta "Okraje"

a v ní si nastavte dolní okraj podle potřeby.

Datum: 08.11.15 19:12
To jsem skoušela nereaguje to. Skoušela jsem to po změně i schválně vytisknout a žádná změna :( ale moc vám děkuji.
Datum: 08.11.15 19:18
Lidi cením si vaší pomoci fakt moc díky. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.