Ztracená číst fotky

Od: Datum: 07.11.15 09:23 odpovědí: 5 změna: 07.11.15 19:11

Prohlížel jsem na flešce fotky a naštěstí je mám zálohované i jinde, jen se chci zeptat, proč mám překrytou část fotky a vidět je jen kousek děkuji. http://ctrlv.cz/uMWz


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 09:45
avatar

Zdravím,
většinou takhle narušená fotka znamená, že se správně nenačetla hlavička souboru. Někdy je to jen chybné načtení, ale většinou je ta fotka "mrtvá" - už ji nikdo nikdy neotevře.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.15 10:29
avatar

Jak říká rony, zřejmě při stahování nebo kopírování došlo k chybě. Jak to vypadá s tou zálohou?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dotazy
Datum: 07.11.15 18:58

Naštěstí to na druhé flešce jde a zjistil jsem že to mám i na DVD

Datum: 07.11.15 11:30

Pokud je stejná fotka v záloze kompletní, tak to odhaduju na vadnou flešku. Při zápisu došlo k chybě a není zapsaná celá fotka. Takovou flešku už raději nepoužívej, protože jejím používáním riskuješ ztrátu dat, které nebudeš mít zálohované.

Pokud je stejně poškozená fotka i v záloze, pak může být chyba na kartě fotoaparátu. A nebo jsi při kopírování odpojil USB kabel.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: scv®
Datum: 07.11.15 19:11
avatar

Zkoušel jsem pár podobně poškozených obrázků "opravit" různými programy a také ručním přepsáním hlavičky souboru - bez úspěchu. Většinou tohle vzniká chybou při zápisu nebo poškozením média (flash, hdd). Osobně jsem dokázal spoustu takovýchto "zmetků" vyprodukovat, když jsem kopíroval fotky ve formátu .jpg při velké zátěži procesoru (prohlížeč, přehrávač, vypalování + starý PC). S jinými soubory se mi nic podobného nestalo. Od té doby .jpg zásadně jen kopíruji (a kontroluji výsledek), vůbec nepoužívám vyjmout-vložit, protože tím můžete fotky navždy ztratit..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.