Recovery virus, jak ho odstranit?

Od: Datum: 06.11.15 23:38 odpovědí: 3 změna: 07.11.15 20:27

Dobrý den dnes se mi po spuštění PC na ploše objevil tento obrázek a nejde mi otevřít jediná fotka formátu JPG, písničky a ani texťáky, dá se vir s touho "hláškou" odstranit? případně jak? za odpovědi děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 07.11.15 00:21
avatar

Internet máš, tak jsi asi dokázal zjistit to, co já: tvůj virus pravděpodobně zašifroval datové soubory silnou šifrou a původní soubory smazal.
1) Nepřipojuj k PC žádný další disk nebo flashku, virus by vše zašifroval i tam. Pokud možno s PC nepracuj.
2) Virus se údajně dá odstranit spuštěním WIN v nouzovém režimu, kde si pak otevřeš registr Windows a vymažeš všechny položky patřící viru. (Možná smazat i obsah adresáře "temp".) Tím se virus odstraní (případně aspoň deaktivuje), takže bude možné spustit WIN v normálním režimu a virus už nebude řádit. Datové soubory ale zůstávají zašifrovány.
3) Vzhledem k tomu, že virus původní soubory smazal, někomu možná pomůže, aspoň částečně, vrátit bod obnovení (nebo jak tomu ve WIN říkají). Tím se vrátí některé změny a tedy snad i některé soubory, ale budou případně chybět poslední úpravy (od vytvoření toho bodu obnovy). Také může pomoci nástroj na obnovu smazaných souborů; weby obvykle doporučují nějaký shadowexplorer, ale poslouží asi i jiný. Každopádně by se pak měly WIN dobře prohlédnout nějakým antivirem, já osobně bych ale doporučil spíš přeformátování disku a novou instalaci.
4) Jinak zůstává možnost zaplatit těm lumpům, ale není žádná záruka, že soubory dešifrují.

http://howtoremove.guide/remo…pme-freespeechmail-org-virus/

http://nabzsoftware.com/types…ats/helpme-freespeechmail-org


doplněno 07.11.15 00:24:

Odkazy nepatří těm lumpům, je v nich ten zhruba popsaný návod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.15 19:36
avatar

+1. Přeformátovat a přeinstalovat, doporučuji na Linux...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 20:27
avatar
Já bych přeinstaloval celý Windows, ani bych se nezabýval odstraněním viru (nouzový režim + kontrola antivirem nebo Spybotem). Rozhodně nic neplaťte a pro příště si vytvořte bitovou kopii systému, fotky a důležité dokumenty zálohujte v nějakém cloudu nebo externím disku. Nechat soubory jen ve Windows je právě i kvůli Vašemu problému riziko.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.