Počítač co by měl umět?

Od: Datum: 06.11.15 18:02 odpovědí: 3 změna: 06.11.15 19:55

Jaký počítač vybrat a co by měl umět pro 17 letou studentku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.15 18:15

Na to se obecně nedá odpovědět. Dnešní počítače jsou potenciálně schopné všeho. Záleží pouze na a instalovaných programech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.11.15 18:22
avatar

Dobrý den, takový, aby byla studentka s PC spokojená. Ale, chce studentka stolní PC nebo přenosný NTB? Kolik chce studentka do nákupu PC investovat? Hraje studentka také náročnější hry či stříhá video nebo jí bude stačit internet a běžné aplikace? Zkuste se doplnit. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 06.11.15 19:55

Nejde jen o železo (HW), ale i o programové vybavení (SW). Pro žákyni a možná budoucí studentku je zřejmě zásadní otázka, zda přenosný notebook (NB) nebo stolní počítač s pohodlnou klávesnicí a větší obrazovkou. Měl by mít takové parametry, aby byl použitelný i několik dalších let bez pocitu že na nový software už nestačí. Například i dnes jsou ještě dobře použitelné starší počítače s Windows XP, s 1,2 GHz (například starší notebooky), RAM 1 GB a harddiskem 40 GB. Nešklebte se, dnes to ještě stačí, ale už je to konečná.

Pro současnost a blízkou budoucnost to už jsou Windows minimálně 7, nebo 8 a dnes i 10 a co bude za rok za dva vědí jen vývojáři. Dnes je běžná RAM 2 GB nebo i víc, 4 GB nebo i 8 GB (vždy je to o kus dražší, ale u některých počítačů je možné RAM rozšířit instalací větší paměti). Pro běžnou práci stačí i malý harddisk, nebo prostě vzít to, co se dnes instaluje, tedy 500 GB nebo 1000 GB (označovaný jako 1 TB - jeden terabyte).

Programy: kromě operačního systému nějaký kancelářský software, buď nějaká školní nebo studentská verze, školy někdy dostávají školní licence pro své žáky a vyučující. Nebo software s volnou licencí například OpenOffice a podobné, ale to už je mimo původní dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.