Platba PayPal TopUp-převodem

Od: Datum: 04.11.15 08:10 odpovědí: 3 změna: 04.11.15 12:37

Dobrý den, mám problém s platbou přes PayPal. Nechtěla jsem nikam zadávat číslo karty, tudíž jsem zvolila pro dobití peněz volbu TopUp-převodem, která je tam pro tyhle případy. V pondělí jsem poslala peníze z účtu a dnes dorazily na PayPal. Na webu obchodníka jsem chtěla zaplatit, ale číslo karty to chce stále. Jaký to má potom smysl? Nebo jsem udělala něco špatně? DíkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.15 10:31
avatar

Číslo účtu po tobě nechce obchodník, nýbrž PayPal - nevím proč, ale domnívám se, že pro jakési případné následné transakce (např. vracení prostředků z důvodu reklamace apod.) - to se však jen domnívám.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že se neobávám svěřit své prostředky a citlivá data PayPalu - s narůstajícím kyberzločinem řeší jak banky, tak i Pay společnosti tento problém. Zrovna včera jsem si chtěl do PayPalu přidat druhou kartu (v minulosti to byla otázka pár kliknutí a bylo to) a zápasil jsem s tím jako školák (a to školáky urážím :) ). Tím jsem nechtěl naznačit, že jsem tupý, ale že oproti minulosti je tam více ochranných mechanismů. To jen tak pro zábavu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pntna
Datum: 04.11.15 10:40

já se právě domnívala, že když mám na PayPal účtu peníze, tak už to s mojí bankou dále nijak nesouvisí...

Kdybych tam neměla nic, tak chápu, že to chce kartu, aby bylo z čeho brát. Ale ono je z čeho brát.

Datum: 04.11.15 12:37

Je možný, že sis založila nový účet a proto chce PayPal číslo tvojí karty. Oni to použijí pro ověření účtu. Z tvojí karty si zablokují částku asi 50Kč a ve výpisu se ti objeví ověřovací kód. Ten kód použiješ jako heslo pro ověření účtu.

Jiný důvod požadavku na informace o platební kartě neznám.

Pokud už máš účet ověřený, tak pak musíš jedině napsat dotaz přímo jim, ať ti vysvětlí, na co ty údaje požadují.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.