Jak vytvořím bootovací DVD z ISO obrazu

Od: Datum: 01.11.15 19:51 odpovědí: 3 změna: 02.11.15 02:48

Ahoj,

poradíte mi prosím,jak vytvořím bootovací DVD systému? Mám stažené ISO obraz Windowsů a mám prográmek CDBurnerXP nebo Daemon Tools Pro. Nevím co zvolit, abych nevypálila DVD a nebyl tam pak jen ten jeden samotný velký soubor ISO.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: scv®
Datum: 01.11.15 20:01

Většina vypalovacích programů tohle hravě zvládne. Stačí jen zvolit možnost "vypálit obraz disku" (angl. "burn CD/DVD image") nebo něco v tom smyslu. Soubor ISO by na disku byl jen v případě, kdybyste přidala data k vypálení pomocí "přidat soubor" apod. Postup vypálení obrazu disku konkrétně pro CDBurnerXP je např. zde.

Ohodnoceno: 3x

Od: lucier
Datum: 01.11.15 23:23

A bude to pak bootovací?

Od: scv®
Datum: 02.11.15 02:48

Není důvod, aby nebylo.. snad jedině kdyby došlo na nějakou chybu při vypalování nebo byl vadný samotný obraz. O tom, jestli je obraz disku bootovací nebo ne, rozhoduje jeho složení - pokud je obraz v pořádku a vypálí se správně, tak by CD/DVD vždy mělo fungovat. Pokud by to ale např. byl image, který někdo ručně upravoval a udělal při tom chybu, nemusí nabootovat nikdy.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.