Je lepší prostý a jednoduchý web,nebo naopak?

Od: Datum: 31.10.15 21:39 odpovědí: 4 změna: 01.11.15 11:13

Dobrý den, zabývám se tvorbou pracovní inzerce a potřeboval bych vědět, zda u takového webu platí čím jednodušší tím lepší, čili jestli méně je více, jestli je lepší zvolit jednoduchost a přehlednost, nebo nabídnout více funkcí. Konkrétně přemýšlím, zda na webu nechat následující funkce:

1) uživatelé (firmy), kteří chtějí vložit inzerát s nabídkou zaměstnání, mohou inzerát vložit bez jakékoli registrace, nebo si mohou založit účet, v účtu mají přehled o všech svých inzerátech, kde je mohou upravovat a mazat, bez účtu po každém vloženém inzerátu přiijde inzerentovi email, kde jsou odkazy na úpravu a mazání inzerátů.
Dále je účet dobrý v tom, že si tam ten uživatel může vyplnit profil a když bude chtít vytvořit inzerát, tak se mu kontaktní údaje a jiné automaticky předvyplní. Otázkou taky je, jestli si vůbec někdo bude chtít založit účet na novém, neznámem webu. Nevím, jestli mám ponechat možnost založit si účet, nebo to zrušit a ponechat jen vkládání inzerátů bez založení účtu.

2) je lepší, mít v každém inzerátu kontaktní formulář, kde mohou uchazeči kontaktovat zaměstnavatele i přiložit životopis a neukazovat emailovou adresu zaměstnavatele, nebo naopak v inzerátu zvěřejnit emailovou adresu zaměstnavatele a nemít žádný formulář a nechat uchazeče, aby zaměstnavatele kontaktovali ze svych emailů?

3) je dobré mít v inzerátu funkci na posílání odkazu kamarádovi, že po vyplnění kontaktních údajů může uživatel někomu poslat odkaz na konkrétní inzerát?

4) je dobré mít na webu zasílání newsletterů, že uživatel vyplní svůj email a budou mu každý den chodit nejnovější nabídky práce?

5) je k něčemu mít v každém inzerátu ikony sociálních sítí pro sdílení a dávání palců inzerátům?

Budu rád za každou reakci

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 31.10.15 22:29
avatar

Chceš-li zaujmout "jedním webem z mnoha", musí něčím vyniknout, musí obsahovat nějaký dobrý nápad. Jestli máš šanci, těžko říct, protože klíčový je rozjezd. Inzertní web bez inzerátů moc nepřitahuje a když nepřitahuje, tak nemá inzeráty. Je nutné něčím ten kruh přeseknout.

K otázce: 1) nechal bych obojí, ať si vyberou, 2) nechal bych obě možnosti, mail firmy ale vždy uvést, 3) odkaz pro kamaráda je k ničemu, předpokládám, že půjde poslat kopie adresního řádku prohlížeče, 4) nabídky by musely chodit jen podle nastaveného filtru, nabídky nechtěných oborů, vzdálených pracovišť apod. jsou v podstatě spamem, 5) to, co se dnes nazývá "sociálními sítěmi", jsou weby pro dementy a jejich palce jsou dotažením demence na doraz.

Jedná se o moje soukromé názory.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.15 07:17
avatar

1 + 2 ► obojí

3, 4, ale hlavně 5 ► ne

Ohodnoceno: 3x
 
Od: an*
Datum: 01.11.15 11:04

Bod 5 se mi moc líbí.

Občas narazím na podvodné inzeráty, většinou stejné, ale ti dotyční, kteří je zveřejňují určitě občas někoho napálí, jinak by se nenamáhali inzerovat stále znovu. Myslím, že je dobré dát lidem možnost upozornit na podvodníka ty naivnější občany.


doplněno 01.11.15 11:11:

Tedy nemyslím propojením na sociální sítě, ale dát tam možnost palec dolů, nebo se k inzerátu písemně vyjádřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 11:13
avatar

Web s pracovními nabídkami by měl působit profeisionálně, jinak tam nebude nikdo inzerovat.

"Palcování" inzerátů ale podle mne působí spíše amatérsky.

Nahlášení by mělo mít jinou formu, např. odkazem na fomulář s přímým odesláním adminovi.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.