Nemožnost spuštění filmu

Od: Datum: 28.10.15 09:09 odpovědí: 12 změna: 31.10.15 08:08
avatar

Zdravím. Naučila jsem se stahovat filmy přes internet. Film si vyberu, stáhnu do počítače a pak převedu do toho "My Passport", zase si nevzpomenu jak se to jmenuje. Ten pak strčím do televize a koukám na film. Jenomže se mi už několikrát stalo, že se film normálně stáhnul, převést do té krabičky se dal, ale když ho pustím, objeví se tam takový znak jako "zákaz vjezdu". Prostě v červeném kolečku je x. A ještě je tam něco napsáno, teď si nevzpomenu. Ale v tom smyslu, že to prostě nejde. Chtěla bych vědět proč to nejde, když se to normálně stáhlo. Jeden se mi podařilo otevřít zázrakem přímo v počítači, ale je tam pouze zvuk a žádný obraz. A pak, mne nebaví sedět u počítače a čumět do obrazovky, já u toho musím něco dělat. Může mi někdo poradit co mám dělat? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.10.15 09:17
avatar

Dobrý den, stáhnete si film do PC a potom zřejmě zkopírujete na flashku. Tu vložíte do USB portu v TV a těšíte se na film. Většinou se to povede, ale pokud TV nepodporuje nějaký formát (kodek) toho videa, tak film nepřehraje. Řešením je, stáhnout si film v jiném formátu (který TV podporuje) nebo si ten film překonvertovat v PC na formát, který TV už přehraje (např. v programu Format Factory). Ale, myslím, že Vy nic konvertovat nebudete. Další možnost je propojit si PC a TV kabelem, spouštět film v PC a sledovat v TV. Zdravím!

doplněno 28.10.15 09:51:

Rozumím. Máte externí HDD a ten připojíte k TV. Ovšem, trvám na tom, že chyba není ve stahování nebo kopírování souboru, ale v tom, co Vám zde všichni píšeme. Ostatně, zkuste si nějaký film, který nepřehraje TV, spustit "z té krabičky" v PC. A např. VLC Media Player ho přehraje.

doplněno 28.10.15 09:59:

suzymon - o ten program Format Factory se ani nepokoušejte - já Vás už znám .

Zkrátka to berte jako fakt, že něco ta TV přehraje a něco ne (tak je udělána od výrobce).

A co nepřehraje TV, tak to přehraje Váš nový, krásný a velký PC - takže, tragédie se nekoná.

doplněno 28.10.15 10:19:

suzymon - propojení TV a PC je možné, ale musí se vědět jaký použít kabel, resp. jaký je výstup a vstup na přístrojích (kabel se může vytahovat, když není propojení zrovna potřeba). Ty "tři knížky" je ikona programu WinRAR a ten "vytáhne" film z archívu RAR a potom už jde přehrávat. Format Factory Vám nebudu už nabízet. Při vší úctě program nemáte šanci zvládnout. Ale, Vy zřejmě používáte Windows Media Player, který také vše nepřehraje. Až bude mít syn volnou chvilku, tak ať Vám nainstaluje přehrávač viz odkaz.

Ten je velmi dobrý, přehraje snad vše a potom ho používejte. Sama se o jeho instalaci ani nepokoušejte.

http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.10.15 09:44
avatar

Bene, nenahrávám na flešku. Stahuji přímo do počítače, pak připojím do dírky takovou docela velkou krabičku, co má velký úložný prostor. Nevím jak se tomu říká, ale už jsem o tom mluvila. Mám tam spousty filmů a seriálů uložených. Jo myslím že USB se to jmenuje. Vždycky je na obrazovce napsáno, že USB přehrává a tak dál. A většinou všechny filmy a seriály přehrát jdou. Jenom někdy se mi stane tento problém. A většinou vždy, když se na film těším. Myslím si, že dělám nějakou chybu při přetahování toho filmu z počítače do toho USB.

Datum: 28.10.15 09:57
avatar

Ano Bene, to se mi právě jednou podařilo, z krabičky v počítači jsem film viděla. Něco jsem zmáčkla, zřejmě to bylo to Media player. Ale jednou mi šel pouze zvuk, ne obraz. Asi jsem zase zmáčkla něco jiného, ne to Media Player.


doplněno 28.10.15 10:02:

Aha, tak ono by to šlo propojit nějakým kabelem. Sice je to dost nepraktické, protože nemám telky v místech blízko počítače. Ale jestli by to pak šlo zase vytáhnout, abych se tady nepřerazila kvůli kabelu, tak by to stálo za uvážení. Ach jo, proč já jsem tak pitomá. Nejlepší by bylo to konvertování...Vím že to nějak jde, kdysi mi to tady syn udělal u nějakého seriálu. Na obrázku jsou tři knížky, je to tak?

Datum: 28.10.15 12:40
avatar

No teda Bene :-D, že já se rozlobím *fn*. Musím se tady smát. Nebojte, o nic se pokoušet nebudu, zase bych tady skučela jako morče *plac*.

Datum: 28.10.15 09:17
avatar

Televizor umí přečíst jen některé formáty. Snažte se nejít snímky s koncovkou .avi

Např: FILM_Dobrodruh CZ (1983).avi


doplněno 28.10.15 10:07:

V návodu k televizoru jsou uvedeny formáty, které tv. umí přehrát. Podle těchto koncovek pak vybírejte filmy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.15 09:47
avatar

Strejci, ano to dělám, ale některé filmy to avi nemají a stejně je můžu stáhnout a vidět v TV. Tohle o čem píši se mi stává zřídka, ale stává. Myslím si, že něco dělám špatně při tom estrahování, nebo kopírování do USB.


doplněno 28.10.15 10:19:

Nojo, ale když se někdy stane, že zrovna ten film, který bych strašně chtěla vidět v jiné verzi neexistuje. To je takové omezené, řídit se pouze tím, co mi nadiktuje televize. Ale když jsem ničemná jako hrom do police, asi mi nic jiného nezbude. Já myslela, že je na to nějaký jednoduchý fígl.

Datum: 28.10.15 09:44
avatar

Ale většina TV podporuje firmát mp4 v Avi málo která, já mám dvě Led TV a ani jedna avi nebere stáhněte si program Format Factory a ten vám vše převede a je v češtině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.15 09:53
avatar

Televize mám nové LG a obě mi berou i to avi. A je vidět, že mne neznáte ;), protože abych si já dokázala stáhnout nějaký program Format Faktory nepřipadá asi v úvahu. A i kdyby se mi to nějakým zázrakem povedlo, nevěděla bych pak jak to používat. Jsem na tohle úplně blbá. *hi*

Datum: 28.10.15 17:00
avatar

Není to jen o koncovkách. Vaše TV a včetně počítače a její grafické karty třeba neumí moderní úsporný HD formát H.264 nebo novější H.265 a tam může být kámen úrazu, protože dneska to bude většina filmů aspoň ty nejnovější. Takže budete muset zkoumat i podrobnější údaj o videu a podle toho příště už jen vybírat video soubory. Já jsem měl třeba problém u MP4 souborů, které nechtěla TV přehrát, tak jsem MP4 soubor vymuxoval v utilitě MKVToolNix a udělal se mi stejný soubor z koncovkou MKV a TV už neměla problém :-D Případně použijte free program FormatFactory a převest soubor do standartu co podporuje 99,99% přístrojů, ale zabere to nějaký čast v řádu minut a podle výkonu počítače :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.15 19:12
avatar

Kangaro, nechci se svých přístrojů zastávat, ale počítač mám nový krásný Lenovo a myslím, že toho umí dost. Obě telky také, ale určitě nemám nějaké super stroje, protože bych jim stejně nerozuměla. A to je asi tak všechno, co jsem z Tvého příspěvku pochopila. MKV koncovky, MP4,a muxovánív utilitě MKVTooINIX, to je pro mne zrovna tak srozumitelné, jako píseň delfína. A i jemu bych možná porozuměla víc. *smich* Ale děkuji za námahu. Ale to HD myslím že mám. Ale stejně je to fuk.

Datum: 28.10.15 22:55
avatar

OK chápu, že to může být spain vesnice, ale moc nespoléhejte, že nový notebook a TV musí nutně umět všechno a podporovat vše. Nejlíp uděláte, když nám sem napíše přesný název včetně typu televize a mi vyčteme na Google podpory. Jinak ještě u toho počítače, to může být taky, že nemáte nainstalované správné ovladače a doplňky. Zkuste si nainstalovat video přehrávač VLC player ze stránek třeba www.stahuj.cz a pak spustit soubor, který doposud nešel a pokud nebudete mít špatnou grafickou kartu, tak to na 99% přehraje i poškozený video soubor

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 08:08
avatar

Kangaro, já to teda někdy zkusím, ale obávám se, že tomu nebudu rozumět. Oni totiž také používají ty odborné výrazy, a ptají se co vlastně chcete jestli tohle nebo tohle, a já si neumím vybrat, neboť nevím co znamená ani jedno z toho. většinou to dopadá tak, že to přeruším a zavřu... :(

Otázku jsem dala proto, že jsem si bláhově myslela, že je na to nějaký jednoduchý fígl...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.