Ukládání souborů - WORD

Od: Datum: 27.10.15 12:10 odpovědí: 5 změna: 27.10.15 20:07

Nejde mi ve WORDu uložit změněný soubor - "uložit jako". Píše mi to, že mám překontrolovat disk, zda není zaplněný atd. Na disku je místa dost a v nástrojích jsem povolil pro každého uživatele měnit soubory, ale nepomohlo to. Chtěl bych upravit nastavení pro všechny složky a soubory, aby šly bez problémů měnit a ukládat. Pomocníka WORDu se mi nepodařilo nainstalovat. Je to verze z roku 2003. Jak na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.10.15 12:20
avatar

Dobrý den, podívejte se do Vlastností toho souboru, jestli tam není aktivní volba "Jen ke čtení". Pokud ano, tak zátržítko zrušte a potvrďte použití a OK. Zdravím!

doplněno 27.10.15 12:41:

Zřejmě je ten soubor zrovna používán OS (je systémový). Já bych zkusil toto. Zkopírovat ten soubor někam jinam, tam ho přejmenovat, zkontrolovat si opět Vlastnosti a potom ho otevřít v tom programu, upravit a jen Save. Následně u souboru vrátit původní název.

Potom by zůstal originál a byla by i změněná kopie souboru. Ovšem, možná, že už selže i to přejmenování. Případně zkusit ukládání třeba na flashku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.15 12:35

Díky, ale to právě dělám a čtvereček pro zatržítko není čistý, ale stále modrý bez zatržítka. Nedaří se mi, aby byl čistý, i když jsem dal všem uživatelům právo měnit soubory. Stejně se ale objevuje stále hláška, že operace vyžaduje oprávnění správce a pak vybízí kliknout na příslušný dialog, že prý to půjde. Ale když dám znovu ty vlastnosti složky, tak je tam ten čtvereček pro zatržítko stále modrý.


doplněno 27.10.15 12:50:

Není to systémový soubor, je to normální datový dokument. Nechápu význam toho modrého zabarvení čtverečku pro zatržítko a jak se ho zbavit.

Datum: 27.10.15 14:56
avatar

Co to zkusit do jiné složky nebo na jiný disk (flešku?) Možná, že z nějakého důvodu nemáš přístup do té které složky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 27.10.15 15:43
avatar

Jde do stejného adresáře založit jiný wordovský soubor?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.15 20:07

Soubor jsem zavřel a zkusil znovu otevřít. Napsalo to, že prve byl soubor otevřen jen pro čtení a zdali to chci opět. Zvolil jsem, že ne a už šel uložit. Tak jsem zvědav, co bude příště.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.