Jak odinstalowat Windows 8

Od: Datum: 27.10.15 11:17 odpovědí: 5 změna: 02.11.15 17:30

Dobrý den

Stáhnul sem do malého přenosného NTB W8 nelegální a jsem tam přihlášen pod jedním účtem a teď bych rád celý počétač buď to resetoval aby vše bylo v základním nastavení a nikdo nebyl přihlášen atd...

A nebo downgrade na windows 7 nebo XP... PC je málo výkonný takže nevím jestli 7 nebo XP...

Poraďte mi prosím co bude nejjednoduší k instalaci jestli se mám pokusit jen obnovit celý počítač nebo přejít na W7 nebo XP

Poznámka: Když sem se snažil počítač resetovat do základu tak mi to napsalo že některé složky chybí a musím je přidat z CD nebo z jiného médua... Takže to mi nejde...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cecek
Datum: 27.10.15 17:23
Nabootuj widle z dvd udělej format a hod tam 7. Hotovo za 40 minut
Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.11.15 14:54

Problém je v tom že to nemá CD mechaniku

a Nabootovat to tak aby to četlo z USB mi nějak nejde...

Od: neznamy
Datum: 02.11.15 16:32

Ono záleží jak jste zkušený na počítači dá se bootovat i z USB když ji dobře naformátujete ale pořád potřebujete instalační médium na DVD nebo jako .iso soubor. A co se týká instalace tak instalace jsou v podstatě jednoduché všechny ale záleží přímo co máte za stroj aby nebyly případné problémy z ovladači. Já například při instalaci grafického ovladače na jeden ntb jsem měl problémy protože windows si stáhl vlastní ale byly úplně k ničemu tak jsem je potřeboval odinstalovat a znovu nainstalovat což byl na win 8 nezkutečný porod. Také záleží jestly budete na PC potřebovat na počítači nějaké speciální nebo spíše novější programy protože třeba visual studio 2013 se mi vůbec na win7 nejdříve nedařilo nainstalovat. Hodně záleží na HW ntb a na vaších znalostech nebo popřípadě na programech co v něm potřebujete. Jediné covím je že bych možná doporučil nainstalovat windows 10 které jsou vcelku svižné ale jak říkám záleží na HW vašeho ntb.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.15 17:01

Je to starej NTB a když prozradím jeho 1Gb ram je vám asi jasné jak dlouho trvá než se vůbec na w8 dostanu do nastavení *smich* Chci do něj dát alespoň w7 nebo w10 podle toho co bude méně náročné a NTB bude používaný pouze na internet. Co bych měl tedy stáhnout? bavím se o padělané verzi softwareu

Od: neznamy
Datum: 02.11.15 17:30

Tak plynulejší jsou podle mně win 10 32 bit které mají minimální požadavky právě 1GB RAM tedy oproti win 8, 8.1 nebo 7 ale odzkoušené mám pouze win 7 home premium na tak slabém HW který vím že běžel i na 512Mb ram a 1 jádru na 1,2GHz tedy běžel něco to dělalo i když jedna operace trvala fakt dost dlouho a i když se jednlo jen o otevření wordu nebo prohlížeče . Jinak pokud to potřebujete opravdu jen na insternet nepřemýšlel jste nad nějakou distribuci Linuxu třeba ubuntu? Vím že na slabší PC se hodí lépe jak Windows a naučit se v něm jako uživatel se dá také. A co se týká ještě těch Windowsů tak asi nejlépe by vám na tom běželo asi Xp, ale jelikož mám jednoho známého co je taky na XP a vím že na něm má v poslední době problém cokoliv udělat tak bych jej moc nedoporučoval.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.