Free soft na vytvoření mapky pro hru (WWII)

Od: Datum: 25.10.15 11:50 odpovědí: 5 změna: 26.10.15 19:11

Nevíte jestli existuje nějaký program volně stáhnutelný z netu pro využití z darma (neplacený, bez omezení, ne trial, ne firmware) pomocí kterého by se dala nakreslit jednoduchá mapka? Chtěl bych tam umístit například symboly tanků, dělostřelectva, pušek, příkopy, bunkry apod. Něco takového:

Další věc kterou by to mělo umět je nakreslit cestu, železniční traď a symbol nádraží nebo vlakové stanice. Symbol vesnice nebo města, nějaké baráky (čerchované čtverce). Jo a špiky které znázorňují kudy postupovaly vojska.

Abych mohl zakreslit něco takového:

http://www.armchairgeneral.co…_Prokhorovka_07_Jul_12_43.gif

http://www.armchairgeneral.co…okhorovka_vko_ru_34_90_01.jpg

Případně aby tam šly kresli i pohoří, kopce:

http://www.emersonkent.com/im…s/guadalcanal_island_1942.jpg

Aby z toho vyšla jednoduchá, ale snadno srozumitelná mapka i pro laika


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.15 12:29
avatar
Nějaký vektorový editor? Třeba Inkscape.
doplněno 25.10.15 15:10: Bitmapový grafický editor s možností vrstev je třeba GIMP.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 13:22

No já ale nemám žádné obrázky, spíš jsem myslel abych tam ten obrázek jen vložil. Něco na principu rastrových vrstev. Vektory by asi na mě byli moc složitý.

Možná zkusím toto:

http://www.cartographersguild…b6bec803586e18b630befec721e8c

Datum: 25.10.15 16:06

No jo, ale kde teda mám vzít ty obrázky? Já myslel něco už hotovýho, abych mohl vybrat obrázek co tam chci vložit. Spíš takhle dělané na míru. Něco podobného jako programy ve kterých se kreslí třeba elektroschémata apod. vkládáš tam nějaké značky a pak to nějak propojíš. Ale asi takového nic není. Nemyslím přímo kreslení, to můžu rovnou použít mspaint. Spíš mám na myslí program, který by už obsahoval ty symboly a obrázky, ale kde je vzít, když bych to chtěl dělat v GIMPU. Jako určitě se mi nechce měsíce shánět nějaké obrázky z netu a dlouhodobě vybírat a hledat a editovat obrázky, spíš jsem myslel jestli není už něco takového hotového. Třeba jak máš Google Earth tak tam máš už sadu symbolů, které můžeš přímo použít a vložit to do mapy. Můžeš tam přidávat i tvary. Čili něco v tomto smyslu. Něco co je už hotové a nemusím to dělat pracně ručně. Něco co by byla zábava na pár hodin a ne práce na týdny a měsíce.

Od: scv®
Datum: 26.10.15 14:39
avatar

Kdysi jsem hledal tutorialy na tvorbu map a také jsem koukal na cartographersguild.com, ale to je pouze fórum, kde vám případně na objednávku udělají nějaké mapy. Jediný software, který je tím fórem nějak spojený, je Dundjinni, který je vhodný jen na tvorbu map pro Dungeony apod. Všimněte si, že u těch krásných map co mají i na hlavní stránce, je většinou uvedeno "Created in: Photoshop" ...

.

O žádném jednoduchém programu zdarma nevím. Osobně bych tohle dělal ve Photoshopu / Gimpu. Ano, je to práce na dlouho (zvlášť, pokud se s tím programem teprve učíte). Ale když si předem vytvoříte pár značek (nebo je zkopírujete z jiných map..), tak je pak můžete do vašich map vkládat jak na běžícím pásu a dál máte téměř neomezené možnosti.. podmínkou je editor, který umí pracovat s vrstvami. Jako základ pro vytvoření realistické mapy by se možná dal možná použít tento program. Pro autentické mapy z té doby lze využít různé archivy.

.

Snad vás nakonec trochu potěším, jeden SW jsem během psaní odpovědi přece jen našel: MILSketch (obr.1, obr.2, download)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.10.15 19:11

Dík. Vypadá to luxusně. Ten první mi ale hlásí chybu když zkouším vytvořit tu mapu. Snad se to nějak vyřeší. Ten druhý soft je bohužel placený


doplněno 26.10.15 19:32:

Hm, píšou že je zdarma ale nikde nemůžu najít link odkad to stáhnout


doplněno 26.10.15 19:57:

mám to

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.