Zaplňuje se disk C. je to virus?

Od: Datum: 25.10.15 07:34 odpovědí: 9 změna: 25.10.15 12:29

dobrý den

volal mi táta, že mu za poslední týden se mu plní sám od sebe disk C. V pondělí že tam měl cca 12GB a včera blikala ikonka na něho málo místa a že tam má cca 300MB. To tam nic neukládá, nestahuje,...je to virus? co s tím jedině reinstall?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 25.10.15 07:58

Dobrý den, na přeinstalaci je času dost - spíše by to chtělo pořádně prozkoumat soubory na disku C např. programem Total Commander a najít, jaká byla změna (a také zobrazit i skryté soubory). Já to odhaduji na bobtnající OS (např. soubory Obnovení systému) nebo nějaké nové aktualizace či rezervování místa na disku (pokud má OS 64-bit). Také může použít CCleaner a vyčistit PC (např. Temp a Koš) a antivir. Zdravím!

P.S. Možná bobtnají i soubory pagefile.sys a hiberfile.sys na disku C.

doplněno 25.10.15 08:11:

OS 64-bit si rezervuje předem místo na disku (možná k tomu došlo po nějaké aktualizaci nebo instalaci programu). Total Commander je přehledný manažer souborů, tak tam vidíte velikost a datum u souborů - poznáte, co a kdy se zvětšilo (je hodně velké). A u Obnovení systému se podívejte, kolik to zabírá místa (a budete se divit).

doplněno 25.10.15 08:40:

No, jak jsem Vám již psal + hledat a najít.

doplněno 25.10.15 09:06:

Já jsem nemyslel, že by se stahovala nějaká velká aktualizace, ale po aktualizaci se mohlo něco změnit. A už jenom poznámka - kdo má "koule", tak může Obnovení systému i zakázat.

Tím se ušetří hodně místa na disku. Ovšem, potom nefunguje Obnovení systému a člověk si musí umět poradit sám.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.10.15 08:02

tim ccleanerem to projedu, OS 64-bit má (win7). ale co přesně udělat pomoc total cmd to sem moc nepochopil? děkuji

doplněno 25.10.15 08:33:

ale žeby s asi 12GB během tydne si vzala aktualizace? předtím to jelo asi rok dva v pohodě a najednou týden...

zkusím ten CC a snad mi vymaže to co má a přidá místa, jak ne tak nevím

Od: scvŽ
Datum: 25.10.15 08:48

Aktualizace nejspíš ne, ale to Obnovení systému klidně. Lze tam nastavit, jak často má systém dělat tzv. body obnovení systému. Pokud se to po nějaké aktualizaci / ruční změně nastavilo na každodenní vytváření, tak těch 12 GB za týden ještě není tolik. Body obnovení je možné ručně promazat nebo jejich vytváření i zakázat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.10.15 08:58

a prosím kde přesně najdu a promažu ty body obnovení? normalně přimo v tom je nějaké nastavení? nemám 7 proto se ptám... a tam i uvidím kolik mi to zabira?

Od: neo*
Datum: 25.10.15 09:00

Zdravím ,,Ben" vám to vlastně už popsal,tak to zkusím já Na obrazcích je postup vše začína klepnutím pravým na disk ,,C".Postup je číselně označen po něm se ukáží dialogová okna o souhlasu akce. Mělo by být vše zatrženo tak jak mám já.

Datum: 25.10.15 09:18

od díky

on za celý provoz (4roky) ani jednou nepouzil bod obnoveni, takze ho klidně mohu vypnout... ja vím nikdy neřikej nikdy, ale ... asi to fakt vypnu po smazani

Od: neo*
Datum: 25.10.15 09:42

to bych nechal jen občas provedl čištění ...nikdy nevíte kdy se hodí

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.10.15 11:49

děkuji, byly to aktualizace, vraceno 14GB

Datum: 25.10.15 12:29

To je známá věc - nejhorší virus se jmenuje Windows.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.