Acesspoint nebo router nebo jak na to?

Od: Datum: 24.10.15 15:21 odpovědí: 5 změna: 25.10.15 20:41

Prosím o radu, popíšu problém:

Mám 2 patrový vysoký dům, v dolním patře router, router mi krásně funguje v prvním patře a ve sklepě, ale venku z jedné strany, kde máme altánek a hlavně v horním patře je signál cca 5%, někdy se nepřipojím ani a někdy jen tak, že to trvá a kouše se..

Potřeboval bych dát do horního patra blíže ke spodnímu routeru nějaké přemostění, které by vysílalo signal po horním patře a trochu i ven. Ale druhý router nechci dávat, protože už jsem to tu měl a hádalo se to mezi sebou, ikdyž mi je nastavoval přámo IT od kterého v domě internet mám. (nějaké kanály atd měnil.)

Byli jsme na dovolené a tam jsme měli podobný problém, tak domácí donesl nějakou věc, kterou jen strčil do zásuvky a jakoby zesílila a prodloužila signál, bez žádného nastavován v PC ani routeru, to se mi líbilo.

Nevíte co to bylo nebo jak bych mohl svůj problém vyřešit? Hlavně fakt nechci další router ani nic, co bych musel nastavovat a hádalo by se to mezi sebou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: netyk
Datum: 25.10.15 11:35

Tady opravdu nikdo neporadí (pochybuju že neví), jak prodloužit signál WIFI routeru o další cca 10 metrů? :-O

Datum: 25.10.15 11:47
To je opakovac WiFi, dá se do zásuvky kde je ještě slušný signál a prodlouží ho. Nedávno byl v akci v lidlu *smich*. Cena cca 500kc,to jde.
Ja mám v domě 2 routery spojené internetovým kabelem, každý na jiném kanálu, oba stejný název i heslo. Signál všude a přepínají se např v telefonu mezi sebou automaticky podle síly signálu.
Ohodnoceno: 2x

Od: netaky
Datum: 25.10.15 17:48

Mohl byste mi poslat odkaz na takový opakovač, jak zhruba vypadá co to je? Na nějaký eshop? Ideálně na CZC.CZ, kde budu teď nakupovat i jiné věci.

Díky moc

Datum: 25.10.15 19:36
Tohle je první, který jsem našel. Jsem na mobilu, tak jsem moc nehledal. Určitě už si poradíte.
http://www.czc.cz/d-link-dap-…eless-extender/120129/produkt
Ohodnoceno: 2x

Od: netaky
Datum: 25.10.15 20:41

Díky moc, to jsem přesně sháněl!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.