Jak zkopírovat soubory v excelu do androidu

Od: Datum: 20.10.15 15:32 odpovědí: 6 změna: 26.10.15 13:51

Nedaří se mi zkopírovat soubory v excelu z HD v počítači do mobilu Samsung s operačním systémem android. Pro komunikaci používám MyPhoneExplorer, tam jsem to nenašel. Samsung mi doporučil Samsung Kies, který jsem nainstaloval, ale ten mi pro přenos soubory v excelu nezobrazí. Asi dělám nějakou hloupou chybu, nemůžu na to přijít. Děkuji za radu. Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.15 16:14
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 11:02
avatar

Co si to poslat na mail, pak se na mail přihlásit na mobilu a soubor stáhnout do něj?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.10.15 00:33

Děkuji za radu. Shodou okolností a nahodilosti jsem na tento postup přišel.

Teď mám opačný problém: jak soubor vymazat?

Honza

Datum: 23.10.15 08:09
avatar

Pokud soubor otevíráte přes nějaký souborový manager (správce souborů), tak stačí najít cestu, kde je soubor uložený - většinou je to /sdcard/Downloads (nebo /sdcard/Stažené) a stačí na něj (jak já říkám) ťápnout = dlouze podržet prst na souboru a poté z menu vybrat Smazat/Vymazat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 12:44

Děkuji ještě jednou.

Jako souborový manager používám MyPhoneExplorer, což funguje skvěle na kontakty, fotky atd, ale ne na soubory. Na "Kartě memory stick" v adresáři Download vidím soubory v aplikacích (i v excelu). Smažu soubor, dám synchronizovat a nic! Soubor je v mobilu dál. A opačně: dám sychronizaci z počítače do Downloadu, soubor xls se tam objeví, ale v mobilu není.

Asi dělám někou blbou chybu. Děkuji za trpělivost.

Honza

Datum: 26.10.15 13:51
avatar

Pokud vám jde o to smazat soubor pouze v telefonu, tak bych doporučoval nějaký souborový manager spustit na telefonu - např.: https://play.google.com/store…s?id=com.estrongs.android.pop a smazat jej přes tohodle managera.

Pokud Vám jde o to, smazat soubor jak z PC, tak z mobilu (aby se změny nepřesouvaly na PC nebo mobil při změně), tak je potřeba smazat soubor jak v PC, tak v telefonu. Dle toho, co říkáte, tak se Vám neustále synchronizují složky v telefonu a PC mezi sebou - takže pokud ten soubor zůstane v jedné z těchto složek, tak se automaticky "nalije" do té druhé.

Případně by pak mohl pomoct nějaký známý přes vzdálenou asistenci (pomocí TeamViewer QuickSupport).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.