Z PC nejde plně sdílet složky na routeru

Od: Datum: 19.10.15 15:28 odpovědí: 5 změna: 03.04.16 20:01

Zdravím. *bzum*

Přesun složek nebo položek z PC přes ROUTER do HDD = složky: filmy; foto; software.

Z PC do "filmy" ano; do "FILMY" ano; do "SERIÁLY" ne; do "vnořené" ano
Z PC do "foto" ano; do "FOTKY" ne; do "vnořené" ano
Z PC do "software" ano; do "PROG" ano do "vnořené" ano

někde nejde ani vytvořit složka,
Všude jsou stejná práva sdílení

doplněno 01.04.16 14:33:

Zdravím. předešlý dotaz byl asi

Problém: HDD zapojený na NTB a rozdělený na 4 oddíly,na všech jsou složky,podsložky a soubory.Je nastavené sdílení (určití lidé) s úplným řízením.Všude se dá číst,zapisovat atd.

Po připojení HDD k routeru RT-N18U se dá všude číst,ale do některé složky se nedá zapisovat,ale do její podsložky ano.

Při kontrole práv sdílení se u těchto složek po připojení k routeru změnilo "úplné řízení" na "čtení".

*zed*Rosta

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.16 20:31

Nehledal jsem konkrétní router, ale...
1) většina routerů si na usb neporadí s NTFS
2) práva nastavujete přes rozhraní routeru?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.04.16 22:10

Práva jsem nastavil: HDD připoj. k NTB. Problém je na oddíle kde mám videa ve 24 složkách.Do 4 složek mohu přidávat videa,ale do zbytku néé. V tom zbytku ale do několika mohu přidávat videa jen do podsložek.

Při kontrole práv sdílení se u těchto složek po připojení k routeru změnilo "úplné řízení" na "čtení".?

V dalších oddílech ten problém není.

Díky. Rosta.

Datum: 02.04.16 22:18

Nastavení práv ve WIN je něco jiného než když je disk připojený přes router, to je pak šúmák co bylo nastavený ve win. Je nutné nastavit práva přes router. A naopak, pokud nejdou nějaké složky v pc tak převzít vlastnictví složek a přemlasknout práva z nadřazené složky. Nechápu to přepojování mezi ntb a routerem. To kvůli rychlosti kopírování?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.16 16:45

To mi pomohlo.

Při seznámení s routrem jsem v Sambě povolil přihlášení hosta a tím to asi vzniklo,po zrušení hosta a přihlášení jede vše tak jak má.Zajímavé je,že na jiném HDD jelo kompletní sdílení i s přihlášeným hostem.

Z routru mi to jde na TV a příležitostně na další NTB.KODI jsem zkoušel,ale musí jet NTB. A NAS je hudba budoucnosti.

Díky za trpělivost Rosta. *ua*

Datum: 03.04.16 20:01

Jse rád, že jsme se dopátrali problému :)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.