Jak dostat na plochu Miniaplikace

Od: Datum: 16.10.15 19:22 odpovědí: 10 změna: 17.10.15 16:29

Zdravím.Po aktualizaci Windows update a restartu systému mě z plochy "zmizely" miniaplikace hodin a kalendáře.Chtěl jsem je tam dát zpět,ale když v Ovládacích panelech kliknu na položku Miniaplikace na plochu,nic se neděje.Nebo kliknu pravým tlačítkem,dám Otevřít a nic...To samé když položku vyhledám v nabídce Start.Prostě tam najednou nijak nejdou přidat.Mám OS W7 Home Premium 64 bit.Díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.10.15 19:28

Dobrý den, nemáte tu Plochu nebo hlavní panel uzamčený? Zdravím!

doplněno 16.10.15 19:51:

Zkuste na Ploše vytvořit zástupce nějakého programu, jestli se to zdaří. Uzamčení nemá vliv na funkčnost, ale nejdou dělat změny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.10.15 19:48

Myslím že ne,sice nevím že by se to dalo uzamknout,ale všechno ostatní v Ovládacích panelech i ve Startu funguje...

Datum: 17.10.15 02:24

Zástupce na ploše vytvořím bez problémů.Třeba novou složku apod...

Datum: 16.10.15 21:27

Když otevřete Správce úloh, je na kartě Procesy vidět spuštěný proces sidebar.exe?

Datum: 17.10.15 02:25

Nee,Sidebar.exe nemám spuštěný.Dá se s tím něco dělat?

Datum: 17.10.15 09:16

Sidebar.exe právě zobrazuje miniaplikace, proto nefungují. Sidebar by se měl spouštět přes registry. Pomocí kláves Win+R otevřete okno Spustit, do jeho příkazového řádku zadejte regedit. Ve stromu klíčů vyhledejte HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun, vpravo by mezi položkami měl být Sidebar typu REG_SZ s hodnotou C:Program FilesWindows Sidebarsidebar.exe /autoRun . Pokud není, vytvořte ho a zkuste restartovat PC.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.15 16:27

Tak jsem to zkusil,ta položka tam byla.Restartoval jsem PC a miniaplikace tam zase mám jako dřív.Všechno je OK,děkuju za radu.

Od: 111®
Datum: 17.10.15 09:18

miniaplikace se na plochu přetahují...

Datum: 17.10.15 11:13

Mám OS W7 Home Premium 64 - a jde mi to normálně klasicky poklepáním.Kromě měny a počasí .

doplněno 17.10.15 13:39:

Tak toco jsem napsal jsem zkoušel na noťasu ale -----

na Pc Win7 prof. miniaplikace nejdou jen zas některé ,ale hodinly ne a na odkazu je vyjádření

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/gadgets

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.15 16:29

Mě to právě ani poklepáním nešlo,teď už tam mám kalendář i hodiny,tak jak to bylo dřív.A myslím že by tam šly přidat i jiné,ale nepotřebuju je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.