Jde obejít zakazane internetové stranky?

Od: Datum: 14.10.15 09:13 odpovědí: 16 změna: 27.10.15 19:53

dobrý den
měl bych dotaz. V práci máme na provozu PC a je na něm rovněž internet. Seznam jde, dále třeba foreca, poradna, moje vlastni stranky apod. Ale zbytek je blokovany. Třeba když kliknu na cokoliv ze seznamu (sport, novinky,...) tak block. Ale zase na email se dostanu normalně.
Takže jako tak internet jede normálně, ale skoro všecko je blokovane přez firmu. Jak je to zabezpečené? Přeci nevypisuje každe stranky nebo každe odkazy na block? A zase hodně mych stranek jede normalně ale 2 moje taky nejdou vubec. Takže nerozumim tomu.
A spiš se chci zeptat jestli to jde nějak obejit? napadlo mě vzit si prohližeč portable na flešce, To sem tam dal ale exe soubor nešel spustit, nemám opravnění. Ale zase z flešky filmy, pisničky, obrazky, soubory jdou otevřit normalně.

děkuji za připadnou radu pokud to nějak jde


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 14.10.15 09:24

tohle většinou bývá pořešené přes proxy, kterou tečou veškerá data, a filtrují se zakázané stránky dle toho, jakou proxy používáte. Obejít to lze těžko, nicméně můžete zkusit nainstalovat chrome, a v záložce nastavení - proxy server vybrat možnost nepoužít žádný proxy server.
Do nastavení ve vaší firmě nikdo z nás nevidí, musíte zkoušet. Ještě mrkněte do ovládacích panelů, Možnosti Internetu, Připojení - LAN settings, jaké je nastavení tam. Popřípadě vypnout script či ruční nastavení proxy. Může se ale také stát, že vám nepojedou žádné stránky, pak vraťte původní nastavení zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.15 09:25
avatar

Jaký používáte prohlížeč? IE, FF, Chrome?

Do Chrome existuje rozšíření BrowSec, které podobný problém umí řešit, podobná rozšíření existují i pro ostatní prohlížeče.

Nicméně doufám, že máte se svým místním ajťákem dobré vztahy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.10.15 09:35
avatar

Z jiné stránky - máte rád svou práci? Pokud bude zaměstnavatel potřebovat, všechny stránky navštívené z vašeho PC se dají dohledat a může vás vyrazit za porušení pracovních povinností i ohrožení serveru zaměstnavatele. Bez odstupného na hodinu.

To samé platí pro užívání flashdisků v pracovním PC - u nás by to bylo ohrožení virem celé sítě, tj. okamžitá výpověď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.15 09:35
avatar

V mnoha firmách je přístup na Internet nějak omezený. Je to proto, aby zaměstnanci pracovali a nebrouzdali po Internetu. Váš firemní správce sítě má určitě důvod, proč máte přístup na Internet omezený, pravděpodobně příkaz vedení. Obraťte se na něj. Když ho jakýmkoliv způsobem obejdete (on to každopádně pozná), koledujete si o problémy (v extrémním případě i vyhazov).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.15 09:41

tam je IE (verzi tedkom nevim). Ale instalovat tam nejde nic, takže chrome nenainstaluju. Tam nejde spustit ani ten exe soubor. A do ovladacich panelu se taky nedostanu, vse je nedostupne (... kontaktuje sveho servisniho technika...) -> nebo tak něco tam píše

to rozšířeni pro chrome...to pravě to proxy zbavuje a jede bez toho? no kdyby byla aj taka možnost na IE, tak bych to zkusil přidat, pokud to pujde

děkuji

Od: au1
Datum: 14.10.15 09:46

pak jedině zkusit vygooglit nějaké anonymizéry, najít některej co u vás na firmě poběží, a přes něj se dostat na vámi požadované stránky :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.15 09:58
avatar

au1 - Vedení firmy si zřejmě nepřeje, aby mohl běžný uživatel cokoliv upravovat na SW počítače, ani aby zaměstnanci courali v pracovní době, kde nemají. Proto to má zablokované. Jakýkoliv pokus o obejití blokování může považovat za porušení pracovní kázně, se všemi důsledky (třeba okamžité rozvázání pracovního poměru bez náhrady).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: au1
Datum: 14.10.15 14:31

necméně na tohle se tazatel neptal, že :) ptal se na to, jak obejít zakázané stránky, tzn ví, že jsou zakázané, a že obejít znamená porušit pravidla firemní politiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.15 15:56
avatar

Měl byste si přečíst pravidla poradny, konkrétně pravidlo "Z7".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.15 10:27
avatar

Pohorsuje me s jakou drzosti si verejne rikate o navod na to jak podvadet sveho zamestnavatele. Zamestnani neni skolske zarizeni, nebo jina instituce, ktera je pro Vas, naopak to Vy prodavate svuj cas a jste tam pro sveho zamestnavatele. Spatne je to ve vsech ohledech, aktivita nesouvisejici s vykonem ovolani odvadi pozornost od prace, ma za nasledek nizsi soustredeni, je to umyslne porusovani pravidel nastavenych zamestnavatelem. Muze se stat, ze se dostanete k praci, v ktere je potreba cestnost, da se na Vas spolehnout?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.10.15 15:48

ano ano ano ... děkuji zaobjasnění něčeho co vím, ... to byste museli pracovat u mě a zjistit jaka je situace, je to ukolovka, a když se uděla a máte nějakou tu hodinu čas...no to je jedno

dotaz byl jasný...takže kdyby někdo znal nějako to rozšíření pro IE konkrétně...

apropo...na velkém našem pracovišti je pár PC, někde internet jede uplně normálně, někde jen něco, někde vubec nic. Všude jsou PC na uplně stejné využití, takže nemyslim si žeby ajťák (ne žeby byl blby) to měl nějak pod kontrolou, když někomu jede vše, někomu nic a u nás jen par stranek. Kdyby zaměstnavatel nechtěl abychom brouzdali, tak proč nebloknul všecko? a seznam, tato poradna apod jede vpoho?

každopádně díky za něco

Datum: 15.10.15 05:24
avatar

Je úplně jedno, jaká je u Vás v zaměstnání situace.

Podle zákoníku práce nesmějí zaměstnanci bez zaměstnavatelova souhlasu

používat zařízení zaměstnavatele (včetně počítačů) pro osobní účely.

Já bych Vám poradila pořídit si tablet a ve chvílích volna "browsdat" na něm.

Obdobně s filmy – ani ty si nesmíte pouštět na PC zaměstnavatele.

Porušení může vést k okamžitému skončení zaměstníní bez nároku na odstupné a podporu v nezaměstnanosti.

Ohodnoceno: 3x
 

 

Datum: 27.10.15 16:55

Me fascinuji reakce nekterych lidi tady Tazatel se pta na to,jak si poradit v dane situaci,evidentne chce riskovat postih od zamestnavatele,je tedy pripraven na roiziko - a je tady pranyrovany jako nejvetsi zlocinec Kdyby napsal adresu zamestnavatele,tak ho udate? Cetli jste Bibli: prvni hod kamenem,kdo jsi bez viny...Vsichni jste celozivotne v praci vzorni?Nikdy jste neporusili zadny zakaz? Trosku nadhledu,lidi Kdyz mu davat navod na obchazeni zakazu nechcete,tak mu proste neodepisujte...Poucili jste ho moralne i pravne dost

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 27.10.15 17:28
avatar

To je mravokárců ... Jasně, porušovat pravidla se nemá, na druhou stranu když se někdo třeba jen mrkne na své maily a pak spokojeně pracuje, je to lepší, než když hodiny a hodiny (průběžně) vymýšlí, jak se dostat ke svému mailu. Ale to zaměstnavatelům nevysvětlíte. Oni jsou přesvědčeni, že zákazy a blokace zařídí vše lépe. Ovšem pracovník, který potřebuje PC s připojením na internet, bude mít vždy určitou chuť i na "nepracovní" stránky. Zaměstnavatel by měl sledovat výsledky práce a ne se pokoušet zablokovat vybrané stránky.

K otázce: Jestli to mají ajťáci nastavené dobře, neobejdeš to. Že to někomu jde a někomu ne, to může být záměr. Počítej s tím, že všechny tvé úspěšné i neúspěšné pokusy jsou zaznamenány. Zkusit můžeš, jak už někdo psal, online anonymizéry. Ale ve filtru proxyserveru může být jakákoliv adresa obsahující např. "anon" zakázána také, takže najít něco s "neškodným" názvem. Taky můžeš zkusit googlův překladač a nechat si stránku zobrazit v něm (překlad vypnout). A to už stačí. Radši si dohodněte v práci, aby třeba nějaké PC mělo přístup volný a kdo má hotovo, může si hrát (no, je to naivní, já vím).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.10.15 18:46
avatar

U jednoho z mých předchozích zaměstnavatelů to tak bylo: používání firemních počítačů, mobilů atd. výslovně povolené i pro soukromé účely, pokud tím nedojde k nepřiměřenému nárůstu nákladů (hodinový soukromý hovor do Kanady by asi neprošel, ale běžné hovory bez problémů). Důvod? Přesně jak píše hm, zaměstnavatele zajímaly jen výsledky a spokojený zaměstnanec pracuje lépe.

Co píše ivzez je jen krásná teorie, v praxi nepoužitelná. Dělal jsem ajťáka ve velké firmě, "vládl" jsem nad stovkami PC, a nezažil jsem jediný, ve kterém by uživatel neměl něco soukromého. Fotky, mp3, videa... to v lepším případě. A co se člověk přitom dozvěděl třeba o sexuálních preferencích leckterých lidí... :) :-P

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaroslavjoch
Datum: 27.10.15 19:53

Ve firmě jsem měl taky takový případ. Internet jsem měli nastaven tak, aby se zaměstnanci dostali do mejlů na seznamu a googlu, jinak bylo vše blokované. Přesto se jednomu zaměstanci podařilo zákaz obcházet, což jsme zjistili ale nijak nekonali. Nějakou dobu jsme sledovali jeho produktivitu a kvalitu práce, a když jsme viděli, že poté co začal internet navštěvovat ve větším než dovoleném množství provedl méně práce i v horší kvalitě, tak letěl. Dostal výpověď na hodinu a neměl nárok na odstupné. Zanedbatelný není ani negativný hodnocení.

Jinak, zkuste se nadřízeného normálně dotázat jestli Vám to nepovolí. I my na na některých postech zaměstnancům vyjdeme vstříc. Bohužel výše zmíněný to nezvládl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.