Dalkovy ovladac spadl do vody

Od: Datum: 06.10.15 16:43 odpovědí: 6 změna: 07.10.15 20:05

Dobry den , prosim o radu . Spadl mi dalkovy ovladac k setoboxu do vody . Baterky jsem hned vyndala a vytrela a stale nefunguje. Je jeste nejaka moznost ovladac zprovoznit , dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ch
Datum: 06.10.15 16:48

Udelala jste spravne - vyndala baterky a vytrela. Jeste to chce rozdelat ho a poradne vysusit. Pokud neni porad uvnitr suchy a vy jste ho nastarovala, muze byt po nem... Kazdopadne vyndejte baterky znovu a PORADNE VYSUSIT

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.10.15 16:49

přesně tak, ideálně pokud se do něj nedostanete tak na pár dní na topení

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.10.15 17:12

skuste ho na pár hodin šoupnout do sklenice s rýží když to nezabere je po něm

Ohodnoceno: 2x

Od: planetka*
Datum: 06.10.15 17:58

http://www.dalkove-ovladace.cz/ Odešel mi také ovladač TV na adrese co jsem přiložila mi nabídi opravu asi za 200.Kč nebo plnou náhradu mého ovladače TV-BENQ .Nechala jsem si zaslat náhradu-Ovladač vypadá jinak,ale funkce stejné jako měl starý zničený ovladač-také zaslali manual na co které tlačitko je na ovladači (cena s poštou 385 Kč.​Funguje jak má.Obchod tam má ovladače snad na všechno co se dalkáčem ovláda.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.15 18:06

Vsem Vam dekuji za odpovedi , budu zkouset vysouseni a nasledne uvidim . Jeste jednou diky.

Od: host
Datum: 07.10.15 20:05

Také záleží na tom, do jaké vody. Pokud to byla čistá voda, tak asi bezezbytku vyschne. Pokud to byla voda v dřezu s nádobím, nebo do vany s mydlinkami, nebo do bazénu s chemií proti řasám, může se na kontaktech pod tlačítky udělat nevodivá vrstvička, která brání dotyku tlačítek.

V dobrém servisu by vám ovladač mohli během půl hodinky opravit, tedy zřejmě vymýt, vysušit, vyčistit kontaktní plošky (čistým lihem bez příměsí, například izopropylalkoholem) a otestovat a vrátit opravený. Hodina práce v servisu je sice několik set korun, ale když by to stihli rychle a nebyla to žádná časově náročná oprava (sežrané kontaktní plíšky u baterie nebo přívody k infračervené vysílací LED, apod), tak by oprava mohla být za přijatelnou cenu.

Někteří domácí kutilové umějí ovladač šikovně rozlousknout, vyndat základní desku, očistit její kontaktní plošky izopropylalkoholem nebo v nouzi i jiným lihem, sestavit zpět a vyzkoušet třeba tím, že dálkový ovladač dají blízko tranzistorového přijímače přepnutého na pásmo středních vln (AM) a při stisku tlačítek to musí v reproduktoru být slyšet jako zavrčení nebo zacvrkání. Měla by fungovat všechna používaná tlačítka. Někdo dálkové ovládání zkuší tak, že se na čepičku s infračervenou LED dívají digitálním fotoaparátem, který infračervené záření také vidí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.