PC startuje, ale obrazovka je černá

Od: Datum: 30.09.15 14:36 odpovědí: 14 změna: 30.09.15 23:52

Prosím o pomoc. PC po startu "naběhne" (start win7), obrazovka je však černá a zobrazuje se pouze funkční kurzor myši - vypínání na tvrdo...

Při bootování a F8 nefunguje klávesnice, tj. není možno přejít do jiného režimu, než "obvyklé spuštění".

Jak tu klávesnici/Win "rozchodit"?

Díky za rady.

Jarda

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.09.15 14:58

Dobrý den, znamená to, že hned po zapnutí PC nevidíte na chvilku ani žádné logo PC, resp. BIOSu? Takže, do BIOSu se také nejde dostat? Zdravím!

doplněno 30.09.15 21:36:

Máte ten OS legální? Jinak, do BIOSu se dostanete, tak tam uvidíte (snad) i HDD. Můžete také na poslední záložce vyvolat BIOS výchozí (optimální) a změny potom uložit. Pokud je to BIOS novější, tak se tam můžete pohybovat i myší. A ještě bych se podíval, jak moc je zaprášený zdroj, resp asi ho vyčistit. Pokud je zaprášený, tak nemusí dávat potřebné napájení do portů USB či HDD. A rozpojení a znovu zapojení kabeláže může také pomoci (i demontáž a montáž modulů RAM či karet ve slotech).

Ohodnoceno: 0x

Od: jerryzn
Datum: 30.09.15 15:55

Po startu je chvilinku vidět malá lišta s barevnými bublinkami (náběh OS). Pak černo a funkční kurzor.

Při dalším spuštění a F8/F12 se dostanu do menu, ale protože nefunguje klávesnice (v žádném USB portu), tak nemohu (např.) zvolit šipkami spuštění v nouzovém režimu.

Od: atj®
Datum: 30.09.15 16:03

Mrkni se do biosu zda je povolena klavesnice.

doplněno 30.09.15 16:05:

Tam by ses mel dostat nebod pises ze ti jde zmacknout F8/F12

Datum: 30.09.15 16:54

Hmm, to jsem nekoukal. Ale i kdyby, tak to asi nebudu moci změnit - bez klávesnice. Že by eFkové klávesy fungovaly a šipky ap. ne? To jsem (stále) z toho jelen, ale asi spíš lama... :(

Datum: 30.09.15 17:51

Pokud mas soucasti klavesnice num. klavesnici. vyzkousej na ni sipky. 8 - nahoru, 2 dolu. Vyzkousej to bez zapnuteho num-locku

Datum: 30.09.15 23:50

Ano, žádné logo, ani BIOS. Do něj se dostanu, ale bez klávesnice tam nemůžu nic "dělat", tj. je asi starší?

OS je legální OEM. Na ostatní díly se tedy také podívám a uvidím. Dostanu se k tomuto PC asi až v pondělí? Není můj. Budu si muset odtud všechny "postřehy" poznamenat - nejsem žádný guru. :(

A díky!

Datum: 30.09.15 15:04

Po jake udalosti se to stalo? Klavesnice funguje na jinem pc?

Dokazes preinstalovat windows?

Datum: 30.09.15 15:58

"Pracoval" na něm týden kolega... Klávesnici jsem jinde nezkusil. *bzum*

Přeinstalovat wokna je až poslední možnost.

Díky. Jarda

Od: ria®
Datum: 30.09.15 15:08

zkuste ctr alt delete, pokud by fungovalo typla bych, že jste si vypnul plochu :)

doplněno 30.09.15 15:18:

Omlouvám se, nedočetla jsem otázku, začala bych připojním a vyzkoušením jiné klávesnice..

Od: jmlc®
Datum: 30.09.15 15:26

Externí klávesnice a pokus o nouzový režim nebo reinstalaci OS.

Dalo by se předpokládat závada na grafické kartě - jedná se o NTB nebo klasické PC? Můžete vyjmout grafickou kartu a zapojit monitor do integrované grafiky?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.09.15 15:59

Tu klávesnici zkusím. Díky.

Datum: 30.09.15 16:02

Jedná se o klasické PC. Monitor je o.k. Zobrazuje BIOS ap. Takže asi ta klávesnice, nebo reinstalace... :(

Díky!

Datum: 30.09.15 21:01

Win 7 si před plným načtením systému moc nerozumí s rozhraním USB některých chipsetů..
Doporučuji zkusit klasickou PS/2 klávesnici. Kdykoliv jsem měla problém s USB klávesnicí která nefungovala právě na F8 stačilo připojit PS/2 a bylo po problému..
Prvně bych zkusila tohle než zahazovat klávesnici :)

Datum: 30.09.15 23:52

Díky za další tip. Zkusím to i přes PS/2 - pokud tam ovšem tento port ještě je k dispozici?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.