PC zamrzne, když zapojím jakékoliv USB

Od: Datum: 28.09.15 09:20 odpovědí: 3 změna: 28.09.15 12:15

Zdravím,

měla jsem PC Fujitsu v záruční opravě, protože nešel spustit. Vrátil se mi po opravě v prakticky stejném stavu s tím, že počítač v pohodě nabíhá. Zjistila jsem, že pokud nezapojím tiskárnu, ani žádné usb (zajímavé, že usb na myš a klávenici mohu), tak PC opravdu v pohodě naběhne. V okamžiku, když zapojím tiskárnu, nebo chci něco stáhnout z flash disku, tak PC zamrzne. Pokud zapojím tiskárnu před spuštěním, PC zůstane na úvodní obrazovce Windows, zpravidla Vítejte. Nevíte někdo, co s tím? Děkuji za odpověď, MIrka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.09.15 09:34
avatar

Dobrý den, kolik tam máte portů USB, resp. jsou vzadu i vpředu? Zkusila jste trochu proházet připojení - např. tu flashku do portu USB, kde funguje myš? Zkuste flashku či tiskárnu do zadních portů USB. Zdravím!

doplněno 28.09.15 09:50:

Mohu pouze odhadnout, že je problém v napájení portů USB (patrně problém ve zdroji v PC).

Pokud je PC v záruce, tak by to měl servis řešit a vrátit PC zcela funkční. Možná je jen uvolněná kabeláž v PC, jenže ten v záruce nemůžete otevřít - tak, opět servis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waldovka
Datum: 28.09.15 09:42

Porty mám 4 vzadu a 2 vpředu. A tomu PC je vcelku jedno kam co zapojím. Snese jen klávesnici a myš a nic jiného. Díky, Mirka

Od: atj®
Datum: 28.09.15 12:15
avatar

Dobry den, pokud si troufate, vyzkousejte tento postup zkopirovany na jedne diskuzi:

First step, Start, Programs, Accessories, System Tools, System Restore. Create a restore point and name it something like "Before USB Fix". This is to bail you out if something goes wrong during the following process and makes things worse.Create a file with NOTEPAD containing the following lines and save it as FIX.REG

--------------------------

Use text after this line

--------------------------------

REGEDIT4HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerEnvironment]"DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES"="1"

--------------------------

Use text before this line

--------------------------------

Double click on FIX.REG and say yes to the Merge Into Registry question.Unplug ALL USB devices.Open Device Manager.View, Show Hidden Devices.Uninstall all devices under USB Controllers.Uninstall all devices under Disk Drives that you know are not present.Uninstall all devices under Storage Volumes. Say no to any reboot prompts until you are finished. Also, if a Storage Volume doesnt uninstall, ignore it and move to the next one.If you have a yellow? with unknown devices, uninstall all of the entries there as well.When this is done, reboot TWICE.Reconnect the USB devices and see if theyre recognized properly.

NOTE: If you have a USB keyboard and/or mouse, youll have to modify the instructions and leave enough parts for those to function. I dont have one yet, so I havent had time to modify the instructions.

Pokud si netroufate, predejte ntb do opravy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.