Jak funguje IP ban?

Od: Datum: 27.09.15 20:50 odpovědí: 5 změna: 29.09.15 18:52
avatar

Dobrý den, rád bych se na něco zeptal... Řekněme, že mám doma bezdrátovou síť, kdy mi třeba dhcp na všechna zařízení přiděluje nějaké vnitřní IP adresy. A co když pak dostanu někde na internetu IP ban? Jak to funguje? To má router přednastavenou nějakou IP adresu, pod kterou spadají všechny vnitřní adresy a BAN bude tedy platit pro všechna zařízení v síti? Takže když se třeba někde v kavárně připojím na nějakou veřejnou Wifi síť a ztropím na nějakým serveru něco, za co dostanu IP ban, znamená to, že nikdo z té sítě se na ten server pak nedostane? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 27.09.15 21:15
avatar

Tvoje domácí adresy nikoho nezajímají. Důležitá je (poslední) veřejná adresa, prostřednictvím které lezeš na internet. Tu, když si server u sebe zablokuje, tak zarazí všechny, kdo jsou za tou adresou, tzn. tebe a ostatní, třeba celou tu kavárnu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: glow®
Datum: 27.09.15 22:06
avatar
Aha, takže jsem to psal správně? Veřejná adresa je tedy vlastně adresa routeru, výchozí brány?
Datum: 28.09.15 10:34

V prvnim prispevku jsi si dobre odpovedel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 28.09.15 15:07
avatar

Není jisté, že tvůj router má veřejnou adresu, adresu z neveřejného rozsahu už můžeš dostat od poskytovatele, takže tu veřejnou adresu může mít až poskytovatelův router bůhvíkde.

A aby nedošlo k omylu: Adresa, kterou používáš jako adresu brány pro své PC, není určitě veřejná, ani kdyby ti veřejnou dával poskytovatel. Tu veřejnou by měl tvůj router na straně internetu. Na straně domácí sítě už se používá rozsah neveřejný a i brána má na "domácí" straně neveřejnou adresu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: glow®
Datum: 29.09.15 18:52

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.