Legální SW

Od: Datum: 25.09.15 05:58 odpovědí: 1 změna: 25.09.15 06:41

Dobrý den, mám kamaráda, který dělá pár let grafické práce na PC jako osvč a díky své lehkovážnosti a mladické nerozvážnosti na začátku sáhl po nelegálním graf. programu. Konečně jsem ho přemluvil k tomu, aby si zakoupil tento originální SW, zaregistroval si ho a začal ho konečně legálně používat. Chci se zeptat, může ho výrobce SW za minulé období nějak pokutovat (popř. v jaké výši), pokud by se ukázalo, že SW používal před nákupem nelegálně? Lze vůbec nějak zpětně legalizovat SW?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.15 06:41
avatar

Pokud ho do dnešního dne nikdo "nepopotahoval" za využívání SW, po zakoupení a registraci už bude mít tento SW legální. Neslyšel jsem o tom, že by výrobce SW (policie na základě hlášení BSA( někoho pokutovala za nelegální využití SW bez toho, aby ho někkdo "bonznul".

Business Software Alliance (BSA) je sdružením výrobců software a hardware, jejichž zájmy tímto kryje. Spolupracuje s policií a jinými vládními organizacemi, jednak v prevenci (úpravy autorského zákona...), jednak v represi (policejní razie...). Nutno zdůraznit, že BSA není a nikdy nebyla policií – veškeré razie provádí (na podnět BSA) pouze Policie ČR.

Členy BSA jsou například Adobe, Apple, Avid, Borland, Cisco Systems, Dell, Sybase, Symantec nebo Microsoft.

Jak se na pachatele přijde? Teplý bonz, dobrý bonz...

V devadesáti procentech případů jde o oznámení někoho z blízkosti firmy – například nespokojeného či propuštěného zaměstnance. V některých případech dokonce oznámení podali zaměstnanci, kteří vedení firmy upozorňovali na nutnost legalizace používaných programů. To jejich apely ignorovalo a zaměstnanci je tímto chtěli "postrašit". Jakmile však policie vyšetřování zahájí, nelze ho již stornovat – a tak se tyto podniky dostaly do velkých problémů.

Odhalení používání nelegálního software může mít vážné následky. Nejčastěji finanční – firma může požadovat až dvojnásobek ceny instalovaného software. Pokud chce společnost produkt i nadále používat, musíte si ho navíc znovu koupit. Software v hodnotě 250 000 Kč tedy může přijít až na 750 000 Kč. Ale pokud není žalobce, není ani soudce...

Zdroj:http://technet.idnes.cz/seker…c=A061008_104436_software_NYV

Informace jsou sice staršího data, ale stále platné...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.