Ikony bez grafiky

Od: Datum: 24.09.15 06:59 odpovědí: 4 změna: 24.09.15 12:26

Dobré ráno, prosím poraďte mi jak oživit grafiku ikon pracovních programů na ploše monitoru. Zásahem technika jejich grafika zmizela a všechny jsou stejné. Technik řekl, že naskočí, ale je to 3 neděle a grafika se neobjevila.

Děkuji za případné rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.09.15 07:20
avatar

Dobrý den, jako první zkuste klepnout na Plochu pravým "myšítkem" a v té nabídce by mělo být něco jako Aktualizovat ikony nebo Obnovit Plochu. Zdravím!

doplněno 24.09.15 07:45:

No. o to "mrknutí" šlo - to je ta aktualizace. Ovšem, stejného efektu se docílí tím restartem nebo i po zapnutí PC. Tak, toto nepomohlo a ikony mají asi bílou barvu listu (základní ikona). Problém je, že nevím, do čeho ten technik zasahoval. Ještě zkuste vytvořit na Ploše nového zástupce programu. Opět v té nabídce, najdete si nějaký program (jeho soubor EXE) a vytvoříte zástupce - buď bude barevná ikona nebo zase jen ta základní (bude to asi Vytvořit nového zástupce na Ploše). Takto by to šlo opravit postupně (pokud bude ta ikona barevná). Jinak by to mohl být problém v asociaci ikon a programů, ale to bych raději nechal jako práci pro toho technika (když to rozvrtal a odešel).

doplněno 24.09.15 08:42:

No, tak pokud tam máte přes PC pána placeného za svou nerudnost, tak si ho zavolejte.

Navíc je možnost, že jsou k tomu potřeba administrátorská práva a ty nemá zaměstnanec, ale správce sitě a ten technik. Vy jste ten problém nezpůsobila, nárok na barevné ikonky máte (pro lepší náladu při práci na PC), tak ať se ten pán snaží (opravit, co natropil).

doplněno 24.09.15 09:14:

Nemáte zač. No, hlavně volejte technika vždy až po obědě (a kávíčce). To by mohl být ochotnější. Jo, a také za slunečného dne. Jo jo, i muži mají své dny .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kalandra
Datum: 24.09.15 07:36

Děkuji za radu, ale nevyšlo to. V nabídce je "Aktualizovat" - kliknutím v ikonách "mrklo" a nic, ani po restartu.

Od: kalandra
Datum: 24.09.15 08:21

Děkuji za Váš zájem, myslela jsem, že to bude jen nepatrný zásah. Tohle se mi zdá složitá záležitost a bojím se abych něco nepo... i vzhledem k tomu, že se jedná o pracovní PC. Zkoušet to nebudu nerada bych kazila náladu našemu nerudnému technikovi nějakým svým špatným kliknutím. V práci nám mění server, občas nahlásí výpadek sítě a probíhají přeinstalace programů.

doplněno 24.09.15 09:09:

Dneska ho asi dráždit nebudu, je celý pomačkaný na oděvu i na tváři, nekomunikuje ani pozdravem...asi blbá noc. Nechám mu víkend na zregenerování a sobě na posbírání odvahy. Vám děkuji a přeji hezký den

Datum: 24.09.15 12:26
avatar

nevím, jaký máte operační systém, ale ten technik vám možná smázl knihovnů ikonek, pod XP windowsy to byly například soubory shel32.dll a pifmgr.dll

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.