Zmenšení více fotek najednou

Od: odpovědí: 6 změna:

dobrý den,

včera jsem byla na výletě. Pořídila jsem spousty fotek. A chtěla bych je zmenšit (abych to nemusela dělat po jedné, až do nekonečna) najednou na formát 505x380 pixelů. Stáhla jsem InfranView a i Image reziser. Ale pokaždé když si tam nastavím proporce 505x380 pixelů, tak se mi ty fotky zmenší na 505x337 pixelů, což nehci. Chci to nahrát totiž na jeden web) a tam vyžadují minimální proporce 505x380 pixelů) Máte tipy na jak to vyřešit, případně i na jiný program (který je zdarma)?

Děkuji za Vaše rady

6 odpovědí na otázku

 

 


0x

Pokud bys chttěla přesné rozměry, tak u IrfanView musíš ještě nastavit, aby se nezachovával poměr stran. Je na to zaškrtávátko. To ale většinou nechceš, protože tím deformuješ tu fotku. Nevim, jaké máš originální rozměry, ale předpokládám, že pořád stejné, tak bych zkusil nastavit možnost "kratší stranu na 337 px", případně na víc, aby ti to vycházelo s druhým parametrem na 505 px. Ono to pak udělá to, že vezme tu kratší stranu a dopočte, kolik má být ta delší, aniž by se fotka deformovala.


Mám teprve pár dní nový foťák Nikon D3100. Teprve se učím na něm. Rozměry jsou 4608x3072 pixelů

Tak nastav tu možnost, že kratší stran má 380 px(pardon, předtím jsem koukal na jiný údaj) a mělo by to fungovat.Konkrétně by ti to mělo udělat rozměry asi 5703x380 px a to už se vejdeš do svého limitu.

 

 


0x

 


0x
avatar ernie

Jak bylo řečeno, nastavit kratší stranu na 380 a zachovat proporce. Při dávkovém převodu bacha na různá nastavení, například pokud chceš potom původní soubory zanechat, tak to tam musíš navolit, jinak se ti můžou po převodu smazat. A tak podobně.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]