Nefunkční tiskárna ze dne na den - EPSON

Od: Datum: 18.09.15 19:44 odpovědí: 2 změna: 19.09.15 21:17

Zdravím všechny,

stala se mi záhadná věc. Před dvěma dny jsem si na tiskárně EPSON LQ-570+ tiskl nějaké dokumenty, normálně ji po vykonání tisku vypl tlačítkem na předním panelu a včera jsem již tiskárnu nezapl. Řekl jsem si, že by to mohlo být pojistkou, že odešla, tak jsem ji vyndal, přeměřil multimetrem, ano, byla prasklá a tak jsem koupil novou stejnou pojistku. Po instalaci nové pojistky (která byla přeměřena též multimetrem, pro jistotu a byla v porádku) tiskárna stále nereaguje. V místním servisu (není to přímo servis EPSON ale servis "na vše") mi řekli, že odešel zdroj nebo elektronika a řekli si za opravu cca 1500,-. Můj dotaz zní: je tato oprava rentabilní i přes nízké provozní náklady? A ještě bych rád slyšel, co by mohlo být dále příčinou tohoto problému.

Zatím děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.15 21:35

Myslím si, že se oprava nevyplatí, spálená pojistka většinou znamen závadu na primární straně zdroje... (nejčastěji zničené spínací tranzistory, může to ale být klidně i zkrat v primárním kondenzátoru, či odešel diodový můstek, nebo je problém úplně někde jinde... Spálila se pojistka znovu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.09.15 21:17

Nová pojistka je v pořádku.

doplněno 20.09.15 19:13:

ale tiskárna stále nefunguje

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.