Kopírování a výjmutí videa

Od: Datum: 16.09.15 23:36 odpovědí: 3 změna: 18.09.15 14:48

Dobrý den, mám 2 možná hloupé dotazy.

1) Když budu mít například videosoubor a třeba dvacetkrát ho budu přesouvat z jednoho flash disku na druhý potom zase na hardisk, může mít takové několikanásobné přesouvání mezi nosiči vliv na kvalitu toho videosouboru?

2) Je nějaký rozdíl, mezi kopírovat/vložit a výjmout/vložit soubor? Může být třeba nějaký výsledný rozdíl v kvalitě např. videa, po těchto dvou úkonech?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.15 23:59
avatar

1. NE

2. V kvalitě ne, ale při vyjmout/vložit můžeš o soubor přijít, třeba z důvodu pádu aplikace.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.09.15 09:49
avatar

Prakticky bude kvalita stále stejná, zhoršení nemáte šanci zjistit. Na každém médiu však existují nepatrná místa, která systém nemůže přečíst, takže pokud se na takové místo nakopírují data, znamená to jejich ztrátu. Zhoršení by ale mohlo být znát až po několikatisícinásobném kopírování, kdy by se taková ztracená data sečetla.

Rozdíl mezi přesouváním a kopírováním je ten, že při přesouvání se soubor nakopíruje jinam a zároveň se z původního místa automaticky smaže, nebo (pokud ho přesunujete na tomtéž médiu, jen na jiné místo) soubor zůstane kde je a přepíší se jen informace o jeho umístění. Při kopírování se vytvoří kopie i když kopírujete na stejné médium, takže pak existuje 2x a původní soubor musíte případně smazat ručně. Osobně u důležitých souborů nedoporučuju přesouvání, protože se může stát, že při zápisu souboru dojde k jeho poškození a původní soubor je při tom automaticky nenávratně smazán, takže o něj definitivně přijdete. Pokud se to stane při kopírování, máte pořád v záloze původní soubor. Ten můžete po kntrole překopírovaného souboru ručně smazat (navíc Vám zůstane v koši, takže se dá obnovit).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: scv®
Datum: 18.09.15 14:48
avatar

Jak již napsali ladin i magdon, vliv na kvalitu by to mít nemělo - to dřív dojde k nějaké chybě při čtení/zápisu, než bude znatelná změna kvality. Z toho důvodu je také lepší soubory kopírovat než přesouvat, smazat původní soubory pak můžete kdykoliv. V souvislosti s kopírováním/přesouváním bych si dovolil upozornit na jednu zákeřnost: týká se komprimovaných souborů (např. obrázky .jpg, s ničím dalším se mi to zatím nestalo) - pokud kopírujete/přesouváte komprimované soubory a procesor je vytížený další činností (u slabších CPU stačí i přehrávání hudby nebo puštěné video v prohlížeči), vzniká slušná šance na poškození či naprosté zničení některých přesouvaných souborů! Sám jsem takhle přišel o hromadu fotek. Od té doby pro jistotu vždy vše jen kopíruji..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.